ZN.SK
MHD, fajčenie v električke

Fajčenie v mestskej hromadnej doprave? Cestujúci aj vodiči!

Fajčenie v prostriedkov mestskej hromadnej dopravy je taká zvláštnosť, že zdravému rozumu príde vôbec sa tým ani nezaoberať. Pokladá to za niečo…

Fajčenie v prostriedkov mestskej hromadnej dopravy je taká zvláštnosť, že zdravému rozumu príde vôbec sa tým ani nezaoberať. Pokladá to za niečo, čo je už príliš a predsa niekto nie je tak hlúpy, aby si toto dovolil. Bezohľadnosť voči ostatným, voči deťom, ženám, nie práve zdravým ľuďom, ale hlavne bezohľadnosť voči pravidlám však naozaj existuje.

MHD, fajčenie v električke

Zdroj: Facebook stránka Revízori, autor: Monika

Fajčiari so zapálenou cigaretou v električke

Koncom roka na Trnavskom Mýte v Bratislave nastúpil pán so zapálenou cigaretou zo zastávky do električky a fajčil, akoby sa nič nestalo. Niečo podobné sa podarilo zachytiť aj mladej žene na Facebooku, ktorá vytasila telefón a urobila snímku tejto trúfalosti aspoň z diaľky. Nebyť tohto záberu, o fajčiaroch v MHD veľa dôkazov nie je. Agresívni, podnapití, priveľmi silní a odhodlaní umlčať protinázory, totiž neraz odradia čokoľvek bežnému zdravému človeku s ešte zachovaným chrupom protestovať.

Vodiči fajčia pomerne bežne

Pokiaľ máme hodnotiť fajčenie v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy naozaj objektívne a celoplošne, potom je nemožné nespomenúť samotných vodičov. To, že sa na rôznych linkách po celom Slovensku nájdu vodiči, ktorí pri okienku počas jazdy ťahajú a vyfukujú s pocitom, že dym smeruje presne tak, ako si to oni želajú – von z okienka, je miestami folklór, inokedy stále prekvapením. Bratislavská MHD je špecifická niektorými linkami, kde počas Vianoc bolo azda nemožné nenaraziť na trase okolo Slovanetu podvečer na vodiča bez zapálenej cigarety. Uzatvorená kabína aj jemu zrejme vytvárala dojem, že dym z nej neprenikne k ľuďom.

Stojisko na konečných zastávkach je veľa krát o čakaní cestujúcich na autobus, ktorý stojí hneď vedľa nich. Kľúčová je hodina a minúta. Kým nenastane, máme možnosť vidieť bežný pohľad. Zapálenú cigaretu v kabíne, alebo vodiča s cigaretou v otvorených dverách. Pokiaľ stojí v otvorených predných dverách, aj tam zrejme trpí predstavou, že vyfukovaný dym ide von. Ako fajčiar nemá šancu cítiť, že časť sa bude držať stále vo vnútri, kým ho nevytiahne poriadnym prievanom. Len čo autobus naštartuje a naloží prvých cestujúcich… čím to je, že toľkí otvárajú hneď okná a astmatikov môže aj urvať?

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu