ZN.SK
Laurie Towner

Extrémni športovci sveta: Laurence „Laurie“ Towner

Laurence „Laurie“ Towner patrí od svojich tínedžerských rokov a premiéry v roku 2006 k najpôsobivejším austrálskym surferom. Dnes už sa nenechá sponzorovať žiadnou spoločnosťou.

Laurence „Laurie“ Towner patrí od svojich tínedžerských rokov a premiéry v roku 2006 k najpôsobivejším austrálskym surferom. Dnes už sa nenechá sponzorovať žiadnou spoločnosťou. Lovenie vĺn sa stalo doslova jeho živobytím. Za posledných päť rokov chytil pár takých, ktoré sú pre surfistov povestné: zimnú vlnu na Havaji, monštrum z Ship Stern Bluff a tucty ďalších v oblasti Teahupo’o.

Laurie Towner

Towner pochádza z pobrežnej osady Angourie v Novom Južnom Walese. „Božia krajina“ je miestom, kde každý surfuje, rybárči alebo robí oboje, ale hlavne sa rozumne vyhýba všetkým nezmyslom dnešnej modernej doby. Trávi čas preskakovaním medzi domovom a najdivokejšími útesmi v rôznych kútoch sveta.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Oficiálny Instagram: https://www.instagram.com/laurietowner/
Foto: instagram

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu