ZN.SK
Stromčeky na Vianoce

Deň, kedy sa sekera zíde v každom dome a byte

Sekera je nástroj, ktorý si len ťažko nájde využitie v bežnom byte na Slovensku. Objavili sme deň, alebo skôr dva dni, kedy nájde uplatnenie a každý rok v rovnakom čase. Vianoce.

Sekera je nástroj, ktorý si len ťažko nájde využitie v bežnom byte na Slovensku. Je tak vzácnosťou a zbytočnosťou. Na dedinách je to iné. Pokiaľ sa kúri drevom, tak je veľký predpoklad, že sekera tu má svoje miesto. Objavili sme však deň a viete o ňom určite aj vy, kedy potrebnosť sekery objaví takmer každý. A vtedy aby aj porazilo, keď zúfalí neviete ako problém vyriešiť.

Stromčeky na Vianoce

Vianoce

Koľkí kúpia vianočný stromček, no nesedí do stojanu? Hrubší kmeň je potrebné osekať a vtedy aby aj porantalo, keď chýba sekera aj sused, ktorý by ju mal. Očistiť strom nožom je nešťastné a riskantné. Tak ako minulý rok, aj tento rok nepochybne tesne pred Vianocami nájdeme hlavy rodiny, ktoré idú kupovať prvú sekeru v živote. Tak prajeme správny výber. Na vianočný stromček a jeho úpravy stačí malá sekera „kabelkového formátu“. (Neodporúčame nosiť v kabelke).

Tak si teda pridajme ešte jeden deň
Nuž ale aby sme boli presní, počas Vianoc existujú celkovo dva dni, kedy má sekera význam. Po Vianociach sa zíde pri osekávaní konárov. Konáre v kontajneri a kmeň mimo neho je menším zlom, ako stromčeky nachádzané na parkovisku. Len náhodou sa u nás nachádzala 3 dňová Fiskars sekera s ktorou nebolo až také veľké trápenie, aj keď obstarávaná nebola kvôli Vianociam, ale kvôli sekaniu iného dreva. Radosť sekať.

TIP: Chcete, aby kúpený živý stromček naozaj pasoval do vášho stojanu? Urobte niečo, čo napadlo v jeden upršaný deň pri nemenovanom predaji len jedinému zákazníkovi, staršiemu pánovi, ktorý každý rok kupuje stromček tak, že už kupovať stromček prichádza so stojanom a dá si ho rovno osekať tak, aby sedel rovno naň.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu