7 dôvodov prečo milujeme striebro, v šperkoch a na sebe - Zaujímavé novinky ZN.SK

7 dôvodov prečo milujeme striebro, v šperkoch a na sebe

Šperky sú neodmysliteľnou súčasťou života každej ženy. Podľa veku, plnosti peňaženky, náchylnosti k alergiám a osobných preferencií si každá z nás volí materiál, z ktorého si svoju ozdobu, svoj odznak ženstva a jedinečnosti kúpi. Zlato, striebro a platina patria ku stáliciam klenotníckeho neba, ale dizajnéri sa neboja ani chirurgickej ocele, plastu, skla a nekonečného množstva neušľachtilých kovov.

Šperky s materiálom striebro

Zháňate niečo malé pre seba alebo ako darček? Pozrieme sa dnes, prečo sú strieborné šperky skutočne dobrou a klasickou voľbou.

  1. Neutrálna farba: Nezáleží, či zbožňujete žiarivé farby, alebo či máte radšej skôr pastelové tóny, pretože šedo-biele odtiene strieborných príveskov, náušníc alebo brošní perfektne dopĺňajú celé farebné spektrum.
  2. Univerzálnosť: Zo striebra sa vyrábajú náušnice, náramky, retiazky, náhrdelníky, prívesky, brošne, medailóniky, manžetové gombíky aj prstienky. Tento drahý kov sa ľahko opracúva a patrí k najobľúbenejším materiálom zlatníkov. Navyše dobre vyzerá v kombináciách s rôznymi drahokamami i diamantmi.
  3. Žiadne nepríjemné reakcie: Striebro sa zaraďuje medzi hypoalergénne kovy. Navyše sa na vylepšenie jeho vlastností (najmä odolnosti a tvrdosti) spravidla potiahne rhódiom. Nemusíte sa teda obávať nepríjemných vyrážok a iných kožných problémov.
  4. Decentnosť: Strieborný náhrdelník vzhľadom ku svojej farbe pôsobí jemne a elegantne. Pri statement doplnkoch si môžete byť istá, že nebudete vyzerať ako kolotočiarka. Preto striebro tak výborne pasuje ku kancelárskym i večerným outfitom.
  5. Cena: Strieborný šperk si môže dovoliť každý. Cenovky na strieborných náušniciach a príveskoch človeka neprivedú do mdloby. Číslice sa pohybujú v rozmedzí niekoľkých desiatok až pár stoviek eur. Práve dostupnosť tohto drahého kovu zvyšuje jeho obľubu.
  6. Ľahká údržba: Áno, striebro koroduje a černie, ale dnes je stále častejšie upravené porhódiovaním, preto stačí nechať raz za čas u klenotníka vrchnú vrstvu kovu obnoviť. Na čistenie striebra sa dajú použiť špeciálne prípravky ale aj jednoduché babské rady.
  7. Rozšírenosť: Na strieborné prívesky, prstienky, náramky a náušnice sa dá pozrieť v každom klenotníctve. Šedo-biely kov si obľúbili nie len zákazníci a zákazníčky, ale aj tvorcovia šperkov.

Pomer ceny/kvality pri strieborných ozdobách najlepšie zodpovedá dnešnej filozofii „za málo peňazí veľa muziky“. Šperky z akostných kovov sa v ponuke predajcov objavujú v nekonečnej škále, z ktorej si vyberú aj tí najnáročnejší. Napadá vám teraz lepší darček ku sviatku, narodeninám, Vianociam alebo sv. Valentínovi než jemný strieborný klenot v zaujímavom dizajne prípadne so živým drahokamom?

5/5 - (1 vote)

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.