ZN.SK
Šperky s materiálom striebro

7 dôvodov prečo milujeme striebro, v šperkoch a na sebe

Zlato, striebro a platina patria ku stáliciam klenotníckeho neba, ale dizajnéri sa neboja ani chirurgickej ocele, plastu, skla a nekonečného množstva neušľachtilých kovov.

Šperky sú neodmysliteľnou súčasťou života každej ženy. Podľa veku, plnosti peňaženky, náchylnosti k alergiám a osobných preferencií si každá z nás volí materiál, z ktorého si svoju ozdobu, svoj odznak ženstva a jedinečnosti kúpi. Zlato, striebro a platina patria ku stáliciam klenotníckeho neba, ale dizajnéri sa neboja ani chirurgickej ocele, plastu, skla a nekonečného množstva neušľachtilých kovov.

Šperky s materiálom striebro

Zháňate niečo malé pre seba alebo ako darček? Pozrieme sa dnes, prečo sú strieborné šperky skutočne dobrou a klasickou voľbou.

  1. Neutrálna farba: Nezáleží, či zbožňujete žiarivé farby, alebo či máte radšej skôr pastelové tóny, pretože šedo-biele odtiene strieborných príveskov, náušníc alebo brošní perfektne dopĺňajú celé farebné spektrum.
  2. Univerzálnosť: Zo striebra sa vyrábajú náušnice, náramky, retiazky, náhrdelníky, prívesky, brošne, medailóniky, manžetové gombíky aj prstienky. Tento drahý kov sa ľahko opracúva a patrí k najobľúbenejším materiálom zlatníkov. Navyše dobre vyzerá v kombináciách s rôznymi drahokamami i diamantmi.
  3. Žiadne nepríjemné reakcie: Striebro sa zaraďuje medzi hypoalergénne kovy. Navyše sa na vylepšenie jeho vlastností (najmä odolnosti a tvrdosti) spravidla potiahne rhódiom. Nemusíte sa teda obávať nepríjemných vyrážok a iných kožných problémov.
  4. Decentnosť: Strieborný náhrdelník vzhľadom ku svojej farbe pôsobí jemne a elegantne. Pri statement doplnkoch si môžete byť istá, že nebudete vyzerať ako kolotočiarka. Preto striebro tak výborne pasuje ku kancelárskym i večerným outfitom.
  5. Cena: Strieborný šperk si môže dovoliť každý. Cenovky na strieborných náušniciach a príveskoch človeka neprivedú do mdloby. Číslice sa pohybujú v rozmedzí niekoľkých desiatok až pár stoviek eur. Práve dostupnosť tohto drahého kovu zvyšuje jeho obľubu.
  6. Ľahká údržba: Áno, striebro koroduje a černie, ale dnes je stále častejšie upravené porhódiovaním, preto stačí nechať raz za čas u klenotníka vrchnú vrstvu kovu obnoviť. Na čistenie striebra sa dajú použiť špeciálne prípravky ale aj jednoduché babské rady.
  7. Rozšírenosť: Na strieborné prívesky, prstienky, náramky a náušnice sa dá pozrieť v každom klenotníctve. Šedo-biely kov si obľúbili nie len zákazníci a zákazníčky, ale aj tvorcovia šperkov.

Pomer ceny/kvality pri strieborných ozdobách najlepšie zodpovedá dnešnej filozofii „za málo peňazí veľa muziky“. Šperky z akostných kovov sa v ponuke predajcov objavujú v nekonečnej škále, z ktorej si vyberú aj tí najnáročnejší. Napadá vám teraz lepší darček ku sviatku, narodeninám, Vianociam alebo sv. Valentínovi než jemný strieborný klenot v zaujímavom dizajne prípadne so živým drahokamom?

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu