ZN.SK
Tenistka Dominika Cibulkova

Dominika Cibulková: jej život a najväčšie tenisové úspechy

Jednou z najlepších slovenských tenistiek e úspešná Dominika Cibulková. Jej víťazstvá aj prehry prežíva takmer celá krajina.

Na Slovensku máme mnoho úspešných športovcov, ktorý nás reprezentujú po celom svete. Či už sú to hokejisti, futbalisti alebo športovci pravidelne sa zúčastňujúci olympijských hier. V posledných rokoch dosahujeme celosvetové úspechy napríklad v cyklistike, či v tenise. Jednou z našich najlepších tenistiek vôbec je úspešná Dominika Cibulková. Jej víťazstvá aj prehry prežíva takmer celá krajina. Známa je vlastnou značkou Domi a sloganom „Pome!“, ktorý skandujú aj jej zahraniční fanúšikovia, nie len tí slovenskí.

Tenistka Dominika Cibulkova Zdroj: instagram.com/domicibulkova/

Malá, ale šikovná

Dominika sa narodila v Bratislave, ale vyrastala v Piešťanoch.  Naša dvadsaťsedemročná profesionálna tenistka je známa svojim rýchlym a agresívnym štýlom hry, ktorý jej prináša úspechy. Jej výška 161 cm nie je jej hendikepom, skôr výhodou. Tenisu sa venovala už od mala, prvýkrát ako sedemročná, keď sa zúčastnila dvojtýždňového tenisového kurzu v Piešťanoch. Potom ho rok nehrala. Vo veku osem rokov ju rodičia prihlásili do tenisových kurzov. V deviatich rokoch ju rodičia oficiálne zaregistrovali v piešťanskom tenisovom klube. Dôvodom bol najmä fakt, že len ako registrovaná hráčka mohla hrať súťaž „Hľadáme tenisových olympionikov“. Neskôr odišla do Česka, ale po roku sa vrátila na Slovensko, kde prestúpila do TK Slovan. V júli minulého roka si vzala svojho dlhoročného priateľa Michala Navaru a momentálne bývajú v hlavnom meste Slovenska.

Slovenská tenistka Cibulková

Zdroj: instagram.com/domicibulkova/

Cibulková tenisovú kariéru vyvíjala postupne

2004 – odohrala svoj vôbec prvý tenisový zápas na profesionálnom okruhu

2005 –  Cibulková dosiahla najvyššie umiestnenie v podobe tretieho miesta na juniorskom rebríčku ITF

2006 – vyhrala svoje prvé dva tituly a stala sa druhou najlepšou slovenskou tenistkou

2011 – na austrálskom turnaji Medibank International Sydney 2011 porazila v druhom kole dánsku tenistku C. Wozniacku, následne ju v ďalšom kole porazila ruská tenistka A. M. Klejbanovová

2012 – na Australia Open, skončila v druhom kole, nakoniec sa dostala až do štvrťfinále Rolland Garros, po druhýkrát v kariére, kde podľahla Austrálčanke S. Stosur

2013 – na Apia International v Sydney zdolala súperky, neskôr vo finále prehrala s A. Radwańskou
Prehru si však vynahradila na Bank of the West Classic, kde ju porazila vo finále, čím získala svoj ďalší titul vo dvojhre.

2014 – v austrálskom Brisbane, vyradila Watsonovú. Vo štvrťfinále vypadla s najvyššie nasadenou Američankou S. Williamsovou. V prvom kole turnaja WTA v Sydney prehrala s Nemkou Kerberovou.
Tento rok bol v jej kariére prelomový, keďže sa dostala na Australia Open až do samotného finálne, kde podľahla čínskej tenistke Li Na.
Tento úspech bol najpozoruhodnejší v jej kariére, dokonca skončila na druhom mieste v rebríčku Športovec roka.

2015 – na Australia Open sa dostala do štvrťfinále, kde nakoniec vypadla

2016 – bola premiérovo v Top 5 po svojom triumfe na koncosezónnom šampionáte WTA Finals v Singapure 31. októbra 2016

Momentálne je svetovou štvorkou, dosiahla doposiaľ najväčší úspech v tenisovej dvojhre na kalifornskom Indian Wells Masters . Po 29 rokoch vyrovnala renkingový národný rekord tenistu Miloslava Mečířa, ktorý sa stal štvorkou mužského hodnotenia ATP 22.2. 1988.

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu