ZN.SK
Cibulkova testovanie

Dominika Cibulková pomocnú ruku ponúkla, hejting pokračuje

Bývalá tenistka Dominika Cibulková sa pred časom nechala očkovať spolu s manželom, čím sa dostali na rad pred ostatnými. Vyslúžila si za to..

Bývalá tenistka Dominika Cibulková sa pred časom nechala očkovať spolu s manželom, čím sa dostali na rad pred ostatnými. Vyslúžila si za to nenávisť a hnev časti Slovenska. Jej sociálne siete sa stali terčom nenávistných komentárov a hodnotení. V čase izolácie našli mnohí Slováci záľubu v komentovaní a hodnotení všetkého a tak tenistka schytala spŕšku kamenia a kamene lietajú, nech vydá akékoľvek stanovisko, názor, krok vpred, či vzad. Dnes absolvovala niekoľko hodín na testovacom pracovisku v Bratislave.

Hejt za to, že sa pri pomáhaní necháva fotografovať. Či mala na výber sa hejter nepýta.

Ihneď si vyslúžila kritiku na sociálnych sieťach za to, že sa necháva fotografovať. Na druhej strane to boli práve médiá, ktoré sa dožadovali informácií o tom, kde bude pôsobiť a nahrnuli sa do nemocnice s očakávaním, že Dominiku Cibulkovú budú môcť vyspovedať a nafotiť v ochrannom obleku. Hovorkyňu Ministerstva zdravotníctva bombardovali otázkami, pretože všetky médiá chceli fotku Dominiky Cibulkovej v mundúre. Či samotná tenistka chcela, alebo nie. Nebyť fotiek, zrejme by opäť odštartovali nové konšpirácie, ktorých je už i bez tejto kauzy priveľa.

Zlé bude čokoľvek, čo bude nasledovať. Tak čo teraz?

Opäť sa tak objavila situácia, ktorá vypáli zle. Ak by sa objavila pred novinármi, alebo neobjavila pred novinármi. Je tak jasné, že nech urobí Dominika čokoľvek, bude to zlé. Všimli sme si však jednu zásadnú skutočnosť. Útoky ľudí pod jej príspevkami a v článkoch prichádza aj od mien a účtov, ktoré doteraz považovali očkovanie za nebezpečné, odmietali ho, prípadne odmietali vážnosť samotnej koronakrízy. Odmietači a pochybovači predsa nepovažujú očkovanie za dôležité, čo len posúva túto kauzu medzi tie, ktoré sú zbytočne prehnané pre mieru nenávisti, tzv. hejt, aký teraz vládne na internete.

Autor tohto článku nezávidí Dominike Cibulkovej jej kožuch, tak ako 14 000 komentárov na Slovensku. Nezávidí jej ani nároky, ktoré boli na ňu kladené celé roky a voľný čas, ktorý za mnohé roky počas tréningov nemala. Nezávidí jej ani peniaze za vyhraté turnaje a už vôbec nie rozsudky spoločnosti od ľudí, ktorí sa ničím neprevinili. Autor článku vníma hejtovacie nálady ako už príliš. Riskuje a vťahuje ZN.SK do vody plnej nenávistného boja za „ťažko pomenovať čo“. Jeden komentár, ešte vníma ako zdravý. Gradujúci boj komentátora a opakujúce sa útočné komentáre už ale nemajú nič spoločné s prešľapom známej športovkyne.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu