Dizajnové krby a používanie kameňa pri jeho stavbe - Zaujímavé novinky ZN.SK

Dizajnové krby a používanie kameňa pri jeho stavbe

Príjemnú atmosféru a teplo domova hlavne v zimných mesiacoch vytvorí jedine originálny krb! Okrem tepla a tepelného komfortu tvorí aj estetickú funkciu. Živý oheň v krbe pôsobí upokojujúco a užijete si ho hlavne pri dlhých zimných večeroch kedy vo vás vzbudí pocit istoty, že nech bude vonku akákoľvek zima u vás je vždy miesto, kde sa môžete schúliť a poriadne sa zohriať. Krby sú výborným doplnkom interiéru.

Krby a kameň

Každá miestnosť je iná a preto je potrebné zvážiť jej zariadenie a doplnky. Na doladenie miestnosti  je vhodné použiť rôzne dekorácie a jednou z nich môže byť práve váš krb. Realizovať ho môžete v tradičnom i modernom prevedení.

Moderné trendy krbov

Jednoduché, hladké tvary alebo niečo zaujímavejšie? Neviete sa rozhodnúť ako to celé bude vyzerať a akú povrchovú úpravu zvoliť? Klasickou omietkou nič nepokazíte, no zaujímavejšie to bude s nejakým kontrastným prvkom. Príťažlivé prevedenie s prírodným kameňom môže byť pre vás to „pravé orechové“. Krby a prírodný kameň majú niečo spoločné už dlhú dobu, jednoducho sa k sebe táto kombinácia hodí a je originálna. Z prírodných materiálov je vhodné použiť mramor alebo žulu. Toto prevedenie vytvára nielen príjemný vzhľad, ale zabezpečí aj funkčnosť a bezpečnosť krbu.

Dôležité je spomenúť najdôležitejšiu vlastnosť pri použití krbového obloženia z prírodného kameňa – tým, že akumuluje teplo zároveň zvyšuje výhrevnosť krbu.

Bezpečnosť a doplnok krbov

Údržba kameňa je nenáročná, stačí oprášiť nečistoty a prípadnú sadzu. Nie je potrebné používať žiadne špeciálne prípravky. Vhodným ba priam neodmysliteľným doplnkom  krbu z obložením prírodného kameňa je žulová dlažba v okolí krbu. Tento odolný materiál vám zaručí bezpečnosť v prípade nečakaných situácií a spolu z krbom bude tvoriť neoddeliteľnú súčasť vašej modernej obývacej miestnosti. Toto dielo vytvorí jednoznačnú dominantu v interiéri.

Ak sa rozhodnete pre realizáciu krbu tohto typu, spojte sa s renomovanými a skúsenými odborníkmi z kamenárstva STONE Košice.

Ohodnoťte článok post

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.