ZN.SK
Krby a kameň

Dizajnové krby a používanie kameňa pri jeho stavbe

Príjemnú atmosféru a teplo domova hlavne v zimných mesiacoch vytvorí jedine originálny krb! Okrem tepla a tepelného komfortu tvorí aj estetickú funkciu. Živý oheň v krbe pôsobí upokojujúco…

Príjemnú atmosféru a teplo domova hlavne v zimných mesiacoch vytvorí jedine originálny krb! Okrem tepla a tepelného komfortu tvorí aj estetickú funkciu. Živý oheň v krbe pôsobí upokojujúco a užijete si ho hlavne pri dlhých zimných večeroch kedy vo vás vzbudí pocit istoty, že nech bude vonku akákoľvek zima u vás je vždy miesto, kde sa môžete schúliť a poriadne sa zohriať. Krby sú výborným doplnkom interiéru.

Krby a kameň

Každá miestnosť je iná a preto je potrebné zvážiť jej zariadenie a doplnky. Na doladenie miestnosti  je vhodné použiť rôzne dekorácie a jednou z nich môže byť práve váš krb. Realizovať ho môžete v tradičnom i modernom prevedení.

Moderné trendy krbov

Jednoduché, hladké tvary alebo niečo zaujímavejšie? Neviete sa rozhodnúť ako to celé bude vyzerať a akú povrchovú úpravu zvoliť? Klasickou omietkou nič nepokazíte, no zaujímavejšie to bude s nejakým kontrastným prvkom. Príťažlivé prevedenie s prírodným kameňom môže byť pre vás to „pravé orechové“. Krby a prírodný kameň majú niečo spoločné už dlhú dobu, jednoducho sa k sebe táto kombinácia hodí a je originálna. Z prírodných materiálov je vhodné použiť mramor alebo žulu. Toto prevedenie vytvára nielen príjemný vzhľad, ale zabezpečí aj funkčnosť a bezpečnosť krbu.

Dôležité je spomenúť najdôležitejšiu vlastnosť pri použití krbového obloženia z prírodného kameňa – tým, že akumuluje teplo zároveň zvyšuje výhrevnosť krbu.

Bezpečnosť a doplnok krbov

Údržba kameňa je nenáročná, stačí oprášiť nečistoty a prípadnú sadzu. Nie je potrebné používať žiadne špeciálne prípravky. Vhodným ba priam neodmysliteľným doplnkom  krbu z obložením prírodného kameňa je žulová dlažba v okolí krbu. Tento odolný materiál vám zaručí bezpečnosť v prípade nečakaných situácií a spolu z krbom bude tvoriť neoddeliteľnú súčasť vašej modernej obývacej miestnosti. Toto dielo vytvorí jednoznačnú dominantu v interiéri.

Ak sa rozhodnete pre realizáciu krbu tohto typu, spojte sa s renomovanými a skúsenými odborníkmi z kamenárstva STONE Košice.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu