Unikátne dieťa narodené štyri roky po smrti rodičov - ZN.SK

Unikátne dieťa narodené štyri roky po smrti rodičov

Média v Číne informujú o narodení dieťaťa štyri roky po tom, čo jeho rodičia zomreli pri autonehode. Zmrazené embryo vynosila náhradná matka. Zosnulý pár si nechal zmraziť niekoľko embryí, pretože dúfal, že by mohol mať dieťa prostredníctvom umelého oplodnenia. O prípade informovala aj BBC.

zmrazene embryo

Právnu bitku vyhrali

Po tragickej nehode sa do prípadu vložili rodičia manželov a začali bojovať za to, aby im bolo dovolené embryo použiť. Právnu bitku nakoniec vyhrali. Keď sa im to podarilo, objavili sa ihneď ďalšie problémy. Embryá bolo možné z nemocnice odviezť len v prípade, že by existovalo ďalšie zdravotnícke zariadenia, ktoré sa o ne postará. Vzhľadom k právnej neistote, ktorá okolo celého prípadu panovala, bolo pritom veľmi ťažké podobnú nemocnici nájsť. V čase nehody boli embryá bezpečne uskladnené v nemocnici v Nankingu, pričom boli zmrazené pri teplote mínus 196 stupňov Celzia v nádrži s kvapalným dusíkom.

Zdĺhavý proces pokračoval

Využitie náhradnej matky je v Číne nelegálne, jedinou možnosťou bolo teda pozrieť sa za hranice. Pomocou agentúry zaisťujúce náhradnej matky sa rozhodli pre Laos, lenže žiadna z leteckých spoločností nechcela nádobu s embryami a tekutým dusíkom previezť. Všetko teda nakoniec doviezli autom. V Laose bolo jedno z embryí vložené do maternice náhradnej matky. Aby sa zabezpečilo, že bude mať chlapec čínskej občianstvo, náhradná matka odcestovala iba na turistické vízum do Číny, kde porodila.

Prvých 100 dní dieťaťa

Chlapec menom Tian-tian sa nakoniec narodil v nemocnici v Kantone. Rodina nedávno oslávila jeho prvých 100 dní. Všetci štyria prarodičia podstúpili testy DNA a preukázali, že dieťa je ich vnukom. Z jeho narodenia a z pokračovania rodovej línie sú nadšení.

Unikátne dieťa narodené štyri roky po smrti rodičov
5 (100%) 1 hlas[ov]
Lucia
Lucia Som študentkou marketingovej komunikácie, písanie ma bavilo už od mala. Rada cestujem, čítam knihy, milujem zábavu a dobré jedlo.
Viac:
Deň detí a sladkosti
MDD kedysi a dnes: ako vznikol Medzinárodný deň detí a jeho vývoj

ilustračná fotografia, hotel Marti Myra
Letíte na dovolenku? Pozor na platnosť cestovného pasu

Nowy Targ 2017
Poľský Nowy Targ 2017: opäť krowky, oštiepky či textil

Zavrieť