ZN.SK
Červená volavka, DVD 4K blu Ray UHD

Červená volavka vychádza na Blu-Ray aj vo verzii 4K Ultra HD v jednom

Červená volavka je zatiaľ ešte stále pomerne novým akciou nabitým filmom zo špionážneho prostredia. Bývalá baletka Dominika stvárnená Jennifer Lawrencovou…

Červená volavka je zatiaľ ešte stále pomerne novým akciou nabitým filmom zo špionážneho prostredia. Bývalá baletka Dominika stvárnená Jennifer Lawrencovou, je donútená stať sa súčasťou tajného vládneho programu, v ktorom sa musí ukázať ako výnimočne odolná a schopná splniť zadané úlohy. Mierne psychologický, v každom prípade výborne napínavý akčný triler, ktorý si diváka udrží až do konca, sa dostáva momentálne aj do predajnej podoby na pulty predajní.

Červená volavka, DVD 4K blu Ray UHD

Vydanie v čiernom 4K Ultra HD

Už dnes nie je žiadnou novinkou mimo klasické DVD a Blu-Ray nájsť v predaji aj tretí variant diskov. Klasické DVD sa nejaký čas nemenia. Nižšie obaly s modrým priehľadným obalom sú pre Blu-Ray, avšak čierne nepriehľadné obaly so strieborným nápisom budú viditeľné čoraz viac. Takzvané 4K rozlíšenie je už nejaký čas na trhu a stretávame sa s ním v podstate pri každom výnimočnom, kultovom, či nákladnom filme. My sami 4K vydaní filmov veľa nemáme, avšak majitelia výkonných Blu-ray prehrávačov s UHD (Ultra High Definition) televízormi nepochybne radi siahnu po nich. Dnes a čoraz viac v blízkej budúcnosti. Filmová novinka Červená volavka je jedna z tých, ktorá vychádza v tomto rozlíšení.

UHD aj BD, pritom oba s rovnakým filmom

Súčasťou 4K Ultra HD je aj klasické Blu-Ray. Kúpiť si tak jedno balenie znamená získať film v dvoch verziách, tej, ktorú si užije pôžitkár z kvality zvuku a grafiky a aj tej, v ktorom si ho pozrie každý, komu stačí Blu-Ray. Znie to príliš náročne, keďže bežný slovenský divák si celkom vystačí s Blu-ray. Veľkým plusom však nepochybne je vybavenosť titulu. Na UHD disk potrebujete aj špeciálny prehrávač. Kto ním nie je vybavený, použije Blu-Ray disk. Nič zložité. Je fajn, že Bontonfilm týmto celkom neodpísal majiteľov klasických prehrávačov. Oba disky obsahujú film s rozdielom, že ten druhý mimo film obsahuje aj slušný výber bonusov.

V oboch prípadoch sa môžete tešiť na rovnaké zvukové verzie. Český zvuk je na oboch v 5.1 kanálovom prevedení. Zaujímavé je, že pôvodná angličtina sa v prípade blu-ray disku objavuje ako 7.1 kanálový zvuk a v prípade UHD je anglický zvuk vo formáte DOLBY ATMOS. Áno, ten ATMOS, na ktorý upozorňujú vo veľkých kinách a priam sa ním pýšia. V každom prípade ide o bohato titulkami vyzbrojené disky s filmom dlhým 140 minút.

Red Sparrow Blu Ray 4K

Bonusy Blu-Ray disku: Film o vzniku a adaptácii, film o obsadení Červenej volavky, film „remeslo“, film z nakrúcania, balet a kaskadérske kúsky, film z postprodukcie, vynechané scény z pôvodného filmu a komentár Francisa Lawrenca.

Zaujímavosti k menu režiséra: režisér Francis Lawrence mal na svedomí aj také filmu ako Constantine, Ja, Legenda, filmy série Hry o život. Práve séria Hry o život bola príležitosťou na zoznámenie s herečkou Jennifer Lawrence s ktorou sa Francis Lawrence pustil opäť do spolupráce aj na filme Red Sparrow – Červená volavka. Napriek podobnosti mien však nie sú rodina, či dokonca otec s dcérou, kde by zohrala úlohu protekcia. Než sa spoločne dostali k nakrúcaniu Hry o život, obaja už mali za sebou toho za sebou viac než dosť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu