ZN.SK
Dovolenky a Chorvátsko Istria

Celá sobota pri mori? V piatok večer vyrazte a v nedeľu ste doma

Víkend pri mori, ako sa zvykne nazývať akcia organizovaná niekoľkými slovenskými cestovkami, je o vynaliezavosti a zaujímavej ponuke cestovného ruchu vôbec.

Víkend pri mori, ako sa zvykne nazývať akcia organizovaná niekoľkými slovenskými cestovkami, je o vynaliezavosti a zaujímavej ponuke cestovného ruchu vôbec. Už niekoľko rokov existujú možnosti, kedy už v piatok večer nasadnete na autobus a od sobotného rána do večera sa kúpete, alebo len pohybujete po Chorvátsku a j bez ubytovania a vlastného šoférovania.

Dovolenky a Chorvátsko Istria

Autobusové linky pritom nie sú žiadne pravidelné linky, ale klasické autobusy cestovných kancelárií, ktoré majú občas nejaké to miesto navyše a radi s vami doplnia autobus do plna.

Riešenie, ktoré uspokojí cestovku, aj zákazníka

Cestovné kancelárie, ktoré organizujú dopravu na týždňových turnusoch vyrážajú po dovolenkárov, alebo s dovolenkármi často jednu trasu vyťažení viac a druhú menej. Práve voľné miesta pri trase tam aj späť v autobusoch dovolia ponúkať víkendové kúpanie aj vďaka dobrému načasovaniu dopravy. Všetci tí, ktorí si nemôžu dovoliť zobrať si dovolenku v práci a chcú predsa okúsiť nejaké to chorvátske letovisko, tak nemusia hľadať ubytovanie, ale vyraziť s jedinou taškou, uterákom a lepeňákom na „dofču“.

Typické pre jednodňové kúpačky, či víkendy pri mori je Chorvátsko, ktoré v rámci cestou prístupných cieľov patrí stále medzi TOP destinácie. Od bežného turnusu sa víkendová kúpačka líši samotnými potrebami dovolenkára. Toaletu, tieň, miesto na pláži, mnoho letovísk poskytuje bez viazanosť na ubytovanie. Krátka dovolenka je ideálna skôr pre ľudí, ktorí dokážu prespať cestu autobusom. Pre nich sa tak akoby ani nekonala žiadna náročná doprava a zobúdzajú sa v Chorvátsku. Ďalší deň už doma na Slovensku.

Nezabudnite len:

  • Plavky a menší uterák
  • Peniaze na suveníry a občerstvenie
  • Nejaké jedlo na ráno
  • Nabitý mobil a fotoaparát
  • Doklady (OP), zdravotné poistenie, kartička poisťovne
  • Alebo si obstarajte nosiča a berte čokoľvek potrebné navyše

Tieto ponuky využívajú všetky generácie. Rodiny s malými deťmi menej. Početné partie ľudí však pri takýchto ponukách musia počítať s možnosťou obmedzenia voľných miest, respektíve rezervovať si ich čo najskôr.

Sledovať pre prípad takýchto ponúk môžete stránky:  https://www.facebook.com/suntravelnitra/

Stránky zamerané najmä na Chorvátsko s možnosťou nástupu v Nitre aj v Bratislave. Tento článok nie je zaplatenou reklamou, ale reakciou na kvalitu a spokojnosť so službami.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu