Čechy, obec s najjužnejšou lyžiarskou zjazdovkou Pallag - Zaujímavé novinky ZN.SK

Čechy, obec s najjužnejšou lyžiarskou zjazdovkou Pallag

Čechy, obec s originálnym názvom na južnom Slovensku je jedinou lokalitou široko ďaleko, kde si môžete zalyžovať a zasnowboardovať. Viac ako 200 metrov dlhá zjazdovka je najjužnejšie položeným lyžiarskym svahom na Slovensku. Výborné mínusové teploty umožnili od 30. decembra po štyroch dňoch umelého zasnežovania pripraviť bohatú snehovú nádielku. Nenáročný svah je ideálny pre deti, začínajúcich lyžiarov, aj pokročilých milovníkov zjazdoviek.

Lyžovačka, zjazdovky

Lyžiarske stredisko Pallag

Lyžiarske stredisko, ktoré sa v obci Čechy nachádza, nesie názov Pallag. Prevýšenie svahu je 38 metrov a celková dĺžka je maximálne 250 metrov. Stredisko je po rekonštrukcii, dole poskytuje aj bufetové občerstvenie. Ak bude dobre mrznúť, užiť si môžete aj priľahlý rybník využívaný ako plocha pre korčuľovanie.
Kontakt ohľadom strediska je možný prostredníctvom obce:

Informácie o obci:
Tel: 035 / 647 01 25, Fax: 035 / 647 01 20
Čechy 135, 941 32 Semerovo
Email: obec.cechy@komnet.sk, ocu@obeccechy.sk
Web: www.obeccechy.sk
Samosprávny kraj: Nitriansky, Okres: Nové Zámky
Počet obyvateľov: 310, Rozloha: 1184 ha
Prvá písomná zmienka: v roku 1419
Starosta: Ing. Jozef Baranovič, Mobil: 0908 597 573

zdroj: http://www.obce.info


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.