Bratranci Škantárovci zlatí, Beňuš strieborný a iné zaujímavosti - Zaujímavé novinky ZN.SK

Bratranci Škantárovci zlatí, Beňuš strieborný a iné zaujímavosti

Včerajšok bol pre nás výnimočným dňom v rámci vrcholového športu. Dvom našim vodným slalomárom sa podarila bezchybná jazda v C2 a získali zlatú medailu na olympiáde v Rio de Janeiro. Peter a Ladislav Škantárovci, bratranci a rodení Kežmarčania, dosiahli v predkolách prvé miesto, semifinále prešli s 4 nešťastnými trestnými sekundami, čo stačilo na 6. miesto a postup do finále. Vo finále dosiahli na prvé miesto s časom 1:41.58 čím pre Slovensko vybojovali prvé zlaté medaily. Dnes o 14:00 hod. nás v rámci olympiády čaká kvalifikácia na Skeet. Držíme palce, Danka.

Prvou medailou bolo striebro

Prvou olympijskou medailou je strieborná za kajakársky slamom C1. Na Slovensko nám ju prinesie Matej Beňuš. V predkolách získal šieste miesto, v semifinále dosiahol ôsme, čo stačilo na finále s časom 1:40.68. Striebro získal s časom 1:35.02. Časovo pustil pred seba Francúza Denisa G. Chanuta a za sebou nechal Japonca Takuya Hanedu.

Ďalšie kauzy a témy číslo jeden

S olympiádou sa viaže aj nešťastná kauza s pašovaním bryndze a maku, ktoré je do krajiny možné dovážať aj v malom množstve až na základe povolenia. Olympijská dedinka a miestna reštaurácia sa mali dopustiť prešľapu, ktorý keby sa o ňom nehovorilo a médiá by boli ticho, nevznikol by z toho problém na medzinárodnej úrovni.

Objavili sa aj prvé informácie o prvých dopingových previnilcoch. Bulharská bežkyňa z disciplíny beh 3 000 metrov cez prekážky a spolu s ňou fínska plavkyňa. Ďalšou témou číslo jeden je Michael Phelps a kvantum článkom v azda v každom médiu, kde sa píše o jeho genetickej mutácií a celkom inej genetickej stavbe, akoby bol hrdina z Marvel Comics. Rozoberá sa jeho anatómia… dospeli sme už naozaj ďaleko, keď vieme z jeho pohybu vyčítať rozbor DNA, no nedokážeme vyliečiť niektoré choroby.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.