Manažér Alanis Morissette ju okradol o 4,8 milióna dolárov - Zaujímavé novinky ZN.SK

Manažér Alanis Morissette ju okradol o 4,8 milióna dolárov

Dnes už bývalý manažér kanadskej speváčky Alanis Morissette, Jonathan Todd Schwartz, speváčke ukradol neuveriteľných 4,8 milióna dolárov. Niekoľko rokov ju okrádal ako správca jej financií a prilepšil si tak o závratnú sumu.

Alanis Morissette

Tá pritom nie je konečná, keďže ako manažér ďalších prominentných umelcov, okradol ďalšieho o celý milión a iného o sumu okolo 730 tisíc dolárov. Najvýraznejšie však práve Alanis. Podarilo sa mu to nerušene bez toho, aby o prevodoch vedela ona, alebo niektorí z ďalších poškodených. Súd Spojených štátov amerických ho uznal vinným. V súdnych procesoch teraz čelí maximálnemu trestu až do výšky 23 rokov. K svojmu činu sa priznal.

Alanis Morissette

Alanis Morissette, celým menom Alanis Nadine Morissette, je kanadská speváčka narodená 1. júna 1974 v Otttawe. Známa je ako multiinštrumentalistka, ktorá zvláda v rámci jediného koncertu profesionálnu hru na viacerých hudobných nástrojoch, čo vynikajúco predviedla napríklad vo svojom Unplugged albume. Debutový album Jagged little pill jej odštartoval kariéru v roku 1995. Najúspešnejšou skladbou albumu bola kultovo známa Ironic, ktorú nakrúcala ako jediná postava na štyroch rôznych miestach v jedinom aute, no scéna bola niekoľko krát prestrihovaná, takže výsledok bol, akoby v jedinom aute sedeli štyri.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.