ZN.SK
Anonymous a bitcoin

Anonymous vyzýva českú vládu, chcú zdaniť virtuálnu menu BitCoin

Anonymous v Českej republike reaguje na snahy českej vlády zdaniť bitcoin. Aj keď už nám samotným sa zdá zdanenie tejto meny zvláštna snaha…

Anonymous v Českej republike reaguje na snahy českej vlády zdaniť bitcoin. Aj keď už nám samotným sa zdá zdanenie tejto meny zvláštna snaha, Anonymous reagujú oveľa tvrdšie. Vo čerstvom videu typickom pre túto sieť varujú českú vládu, aby prehodnotila svoje snahy.

Anonymous vyzýva ľudí na boj proti štátu s BitCoinom

Nevyhrážajú sa konkrétnym činom, ale už i tak postačí výzva smerovaná hlavne k ľuďom, aby proti štátu a jeho snahám bojovali práve Bitcoinom. Dokonca priamo vyzdvihujú niekoľko bodov, ktoré sú hlavnými možnými zbraňami pre ľudí, ako proti štátu bojovať. Anonymous v úvode narážajú na účasť Českej vlády na fungovaní bitcoinu, na ktorého zdanenie podľa nich a uvedených argumentov nemá právo. Záujem vlády pritom vyplýva zo zvyšujúcej sa popularity tejto meny, ale aj jej prudkého rastu, ktorý môže prinášať jej používateľom zisk.

Video neobsahuje žiadne ultimátum, aké sa s Anonymous spája z minulosti. Napriek tomu tak upozorňujú na vládne plány. Zdanenie BitCoinu je pritom technicky komplikované. Prakticky totiž jej používateľ nemusí prevádzať a používať české peniaze zmenené na bitCoiny a ani jeho nákupy nemusia prekročiť hranice Európy. Pri vlne popularity tejto meny je však správa o zdanení ojedinelou a spozornie pri nej jej používateľ aj v našich končinách.

Anonymous a bitcoin

Snímka: Tŕňom v oku akejkoľvek vlády pritom môžu byť práve body, ktoré Anonymous označujú za zbraň.

Bitcoin – slobodná mena

Bitcoin ako virtuálna mena je označovaná aj ako slobodná mena. Nepozná hranice, dá sa s ňou platiť na celom svete a aj v niektorých obchodoch. České koruny, ale taktiež samozrejme aj EURO, sa dajú previesť na Bitcoin, nie je vystopovateľný, nedá sa zdaniť a stále neexistuje väzba medzi vami a bitCoinom. Technicky zdanenie BitCoinu tak môže byť realizovateľné len v časti prevodu meny naa a z BitCoinu. Už dnes s ním je možné platiť napríklad v niektorých predajniach rýchleho občerstvenia, alebo v niektorých internetových obchodoch.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu