Zamestnanci za pokladňou cez Vianoce v plienkach? - ZN.SK

Zamestnanci za pokladňou cez Vianoce v plienkach?

Ako by ste na pozícii pokladníka v supermarkete reagovali na odporúčanie neodchádzať od pokladne a vybaviť sa plienkou? Ponižujúce? Alebo ide len o praktické vyriešenie časovej tiesne a potrieb plynulosti prevádzky? Fáma o tom, že nemenovaný supermarket prostredníctvom vedúcej pokladníčky odporúčal zamestnancom použiť plienky v prípade malej potreby, znie šialene. Byť za pokladňou s plienkou pre dospelého človeka nie je bežné a prirodzené. Samotné vykonávanie malej potreby pred zákazníkom v potravinách znie šialene, až nepredstaviteľne. Najmä medzi ľuďmi z brandže tohto typu pred Vianocami opäť ako každý rok ožíva priam ako legenda. Údajne totiž v nemenovanom supermarkete naozaj k takémuto odporúčaniu došlo. Či sa aj naplnilo, to nevieme, rovnako ani konkrétny rok a miesto.

Pokladňa v supermarkete

Kedy by to bol právny problém?
Vieme však, že takéto odporúčanie netvorí až taký problém, ako keby šlo o príkaz, alebo inak nariadenie. Nariadenie vedenia vybaviť sa plienkou a vydržať nápor platiacich zákazníkov bez odskakovania si na toaletu je vážny zásah proti ľudskosti a osobných práv. Nariadenie nosenia plienky je možné brať aj ako poníženie. Akékoľvek nariadenie zo strany zamestnávateľa, ktoré ponižuje dôstojnosť je právne postihnuteľné. V tomto prípade však mohlo ísť, ak reálne k nemu došlo, o odporúčanie v priateľskom duchu medzi zamestnancami, pre čo najlepšie zvládnutie predvianočných dní.

Máte skúsenosti s nejakým šialeným nariadením šialeného vedenia, alebo vtipným odporúčaním? Dajte nám vedieť. 

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
modrina
Prečo sa robia modriny, ako vznikajú a zdravotné komplikácie

Marťan film a Bruno Ciberej
Predpremiéra filmu Marťan prilákala aj mnoho známych tvárí

akumulátorova vŕtačka Extol LI 16 CD
Recenzia: 6 mesiacov práce s akumulátorovou vŕtačkou Extol LI 16 CD

Zavrieť