ZN.SK
Pokladňa v supermarkete

Zamestnanci za pokladňou cez Vianoce v plienkach?

Ako by ste na pozícii pokladníka v supermarkete reagovali na odporúčanie neodchádzať od pokladne a vybaviť sa plienkou? Ponižujúce?

Ako by ste na pozícii pokladníka v supermarkete reagovali na odporúčanie neodchádzať od pokladne a vybaviť sa plienkou? Ponižujúce? Alebo ide len o praktické vyriešenie časovej tiesne a potrieb plynulosti prevádzky? Fáma o tom, že nemenovaný supermarket prostredníctvom vedúcej pokladníčky odporúčal zamestnancom použiť plienky v prípade malej potreby, znie šialene. Byť za pokladňou s plienkou pre dospelého človeka nie je bežné a prirodzené. Samotné vykonávanie malej potreby pred zákazníkom v potravinách znie šialene, až nepredstaviteľne. Najmä medzi ľuďmi z brandže tohto typu pred Vianocami opäť ako každý rok ožíva priam ako legenda. Údajne totiž v nemenovanom supermarkete naozaj k takémuto odporúčaniu došlo. Či sa aj naplnilo, to nevieme, rovnako ani konkrétny rok a miesto.

Pokladňa v supermarkete

Kedy by to bol právny problém?
Vieme však, že takéto odporúčanie netvorí až taký problém, ako keby šlo o príkaz, alebo inak nariadenie. Nariadenie vedenia vybaviť sa plienkou a vydržať nápor platiacich zákazníkov bez odskakovania si na toaletu je vážny zásah proti ľudskosti a osobných práv. Nariadenie nosenia plienky je možné brať aj ako poníženie. Akékoľvek nariadenie zo strany zamestnávateľa, ktoré ponižuje dôstojnosť je právne postihnuteľné. V tomto prípade však mohlo ísť, ak reálne k nemu došlo, o odporúčanie v priateľskom duchu medzi zamestnancami, pre čo najlepšie zvládnutie predvianočných dní.

Máte skúsenosti s nejakým šialeným nariadením šialeného vedenia, alebo vtipným odporúčaním? Dajte nám vedieť. 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu