Akčných 7 sestier a 7x Noomi Rapace v premiéra 30. novembra - Zaujímavé novinky ZN.SK

Akčných 7 sestier a 7x Noomi Rapace v premiéra 30. novembra

V nejednom filme sme sa mali možnosť stretnúť s postapokalyptickou scénou. Film 7 sestier, vychádzajúci zo scenára Maxa Botkina, je založený na budúcnosti, ktorá je nútená riešiť otázku preľudnenia nastolením nových pravidiel politiky jediného dieťaťa. Pravidlo, ktoré obmedzuje ďalšie rozrastanie populácie je prísne dodržiavané v novej nastolenej spoločnosti.

Film 7 sestier

Film 7 sestier

Nejde o veľmi vzdialenú budúcnosť. Pod velením Nicolette Caymanovej (Glenn Close) funguje celý systém takmer bezchybne, Úrad pre prideľovanie detí totiž funguje takmer dokonale. Slovíčko takmer pritom nie je použité len tak náhodou. Systému prísnej kontroly sa podarí skryť narodenie sedmorčiat, ktoré sa zapíšu ako Karen Settmanová.

Film 7 sestier

Film 7 sestier

Jediné meno, pod ktorým každá vystupuje je však len menom tam vonku. Vo vnútri rodiny nesie každé z dievčat meno podľa dňa v týždni, kedy aj vychádza von. To, že je ich sedem a nie len jedna, sa darí držať v tajnosti až do ich dospelosti. Každá (všetkých sedem hrá Noomi Rapace) v jeden deň v týždni vychádza von, chodí do práce, cestuje… až do chvíle, než sa Pondelok nevráti domov.

V hlavných úlohách: William Dafoe (Spiderman, Čata), Glenn Close (101 dalmatíncov), Noomi Rapace (Muži ktorí nenávidia ženy, Prometheus, Dieťa 44)

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Mačka a dom
Dvierka vo dverách pre mačky a psov vraj vynašiel Isaac Newton

ŽSR Trenčín, facebook
Kde sa nachádza práve váš vlak? Ako zistiť aktuálnu polohu vlakov?

Sekera Fiskars
TOP 5 vlastností, ktoré má len naozaj dobrá malá sekera

Zavrieť