Zomrel Keith Flint zo skupiny Prodigy, autora hitu Firestarter

Zomrel Keith Flint zo skupiny Prodigy, autora hitu Firestarter

Keith Flint, frontman elektronickej hudobnej skupiny prodigy zomrel vo veku 49 rokov. Podľa Daily Mail ho našli mŕtveho v jeho dome. O cudzom pričinení sa nehovorí. Podľa neskôr publikovaných informácií si však spevák a tanečník vzal život sám. Keith Flint, celým menom Keith Charles Flint bol rodený Londýnčan. Narodil sa 17. septembra 1969 a na hudobnej scéne pôsobil 3 desaťročia najmä v súvislosti s Prodigy, skupinou, ktorú tvoril spolu s Liamom Howlettom a Maximom Realityom.

Firestarter

Keith Flint, frontman Prodigy, hviezdy 90.tych rokov

Charakteristické boli pre neho v čase najväčšej slávy dva kohúty s vyholeným stredom na hlave zafarbeným na zeleno. Tento štýl opakovane menil, charakteristický bol tiež mnohými tetovaniami a pírsingom. K tomu sa viaže chuť odhaľovať tieto prvky a uberať na vrchnom odeve. Ženatý bol s japonskou dídžejkou Mayumi Kaiomovou. Menej sa o ňom vie, že bola veľkou vášňou pre neho motorka. Presnejšie motorkárske preteky a aj aktívne pretekanie na svetových súťažiach. Mal rád nebezpečenstvo, ale aj prekvapivo prácu v záhrade.

Známou bola skladba Firestarter, ktorá bodovala v mnohých rebríčkoch, najmä tých britských. Objavila sa aj ako soundtrack k filmu Charlieho Anjeli a v šou Tvoja tvár znie povedome. Flint v nej zaujme minimálnym spevom, ležérnosťou prejavu, ale aj tanečnými kreáciami, ktorým sa v skutočnosti pôvodne venoval viac v počiatkoch kariéry, ako hudbe samotnej. Skladbu Firestarter si sám napísal.

  • V PREDAJI: DVD a CD od Prodigy si môžete pozrieť aj v ponuke na martinus.sk

Skladba Smack My Bitch Up sa objavila aj v Charlieho Anjeloch, vo filme Tomb Raider a aj v ďalších.

Extravagancia nechýbala žiadnej skladbe Prodigy. Napríklad ani tej s názvom Voodoo People.

Najnovší album No Tourists na svojom Youtube kanáli propagovali aj prostredníctvom jedného z najnovších videí, ktoré nahrali len pred troma mesiacmi. Skladba s názvom Timebomb Zone.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.