ZN.SK
Viber ELearning

Ako zvládnuť vyučovanie na diaľku bez problémov

Priestor pre vyučovanie online ponúkajú napríklad Viber Komunity. Študenti tu môžu byť v kontakte nielen spolu navzájom, ale aj s učiteľmi, kde im môžu poskytovať vyučovanie online


Každý z nás dnes rieši situácie, na ktoré sme neboli v bežnom živote zvyknutí. Je to zároveň príležitosť pre školy, učiteľov aj rodičov ako vyučovanie zorganizovať efektívnejšie. Ako môžu v tejto situácii pomôcť moderné komunikačné technológie?

Viber ELearning

Školy sú zatvorené a učitelia sa snažia zabezpečiť žiakom a študentom čo najlepšie vyučovanie na diaľku. Preto je viac ako kedykoľvek predtým potrebné nájsť spôsob, ako spolu môžeme komunikovať, aj keď sme každý niekde inde. Väčšina študentov a rodín je zvyknutá komunikovať spolu v nejakej komunikačnej aplikácii, a tak je najjednoduchším spôsobom pridať online vzdelávanie práve sem.

Takýto priestor ponúkajú napríklad Viber Komunity. Študenti tu môžu byť v kontakte nielen spolu navzájom, ale aj s učiteľmi, kde im môžu poskytovať vyučovanie online. Komunity môžu mať ľubovoľný počet členov a ponúkajú praktické možnosti pre správu obsahu a toku informácií. Navyše je skvelé, že aj keď sa niekto pridá neskôr, môže vidieť všetok obsah z histórie.

Založenie komunity pre žiakov, napríklad…

Ako založiť komunitu napríklad pre žiakov 9. triedy? Je to veľmi jednoduché a každý to môže urobiť rýchlo v týchto  piatich krokoch:

  1. Choďte do konverzácie, kliknite na ikonku 📝 v pravom dolnom rohu v prípade Androidu alebo ikonku 💬 v pravom hornom rohu pre iPhone 💬> Nová komunita> pridajte meno komunity a stručné informácie o komunite.
  2. Rozhodnite sa, aký typ komunity je vo vašom prípade najlepší:

🔒 Uzavretá – len pre jasne danú skupinu ľudí (pozvánky do komunity posiela len učiteľ)

📢 Verejná – môže sa pridať ktokoľvek a pozvať ďalších buď priamo cez pozvanie alebo zdieľaním linku na komunitu.

  1. Rozhodnite sa, ako bude fungovať komunikácia

➡️ Iba jedným smerom – prispievať ​môže iba učiteľ, študenti môžu čítať, lajkovať a zdieľať.

↔️ oboma smermi – prispievať ​​môžu aj členovia komunity. Pravidlá možno kedykoľvek meniť.

  1. Vytvorte pravidlá vašej komunitu. Napíšte ich do prvého príspevku a pripnite hore k názvu komunity, aby ich každý videl. V prípade, že pravidlá niekto nedodržiava, Môžete túto osobu zablokovať.
  2. Najdôležitejší je obsah – Mal by byť jasný, stručný a presný. Pre rýchlu spätnú väzbu môžete vyskúšať ankety.

V momente, kedy je komunita vytvorená, je možné pridávať členov. Potom už môžete zdieľať online vyučovacie materiály, dávať študentom rady, zasielať hlasové správy až 15 minút dlhé, zdieľať súbory až do veľkosti 200 MB, organizovať ankety pre spätnú väzbu. Možnosti sú nekonečné a spravovanie je veľmi jednoduché.

Všetci dúfame, že sa všetko zase čo najskôr vráti do normálu. Dovtedy je ale určite možné zaistiť pre vaše deti kvalitné online vzdelávanie. Digitálne technológie sú v tomto prípade najväčším pomocníkom.

Pridajte sa k slovenskej komunite e-učiteľov.

⚠️ Berte, prosím, na vedomie, že Viber nie je určený pre deti pod 13 rokov⚠️

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu