ZN.SK
365 dní

Vychádza predloha sexy trháku Netflixu, román 365 dní Blanky Lipińskej

Keď sa film 365 dní objavil na streamovacej službe Netflix, vyvolal doslova šialenstvo. Teraz je úspešná knižná predloha v slovenčine.

Keď sa film 365 dní objavil na streamovacej službe Netflix, vyvolal doslova šialenstvo. Dlho sa nachádzal na popredných priečkach sledovanosti. Bol nakrútený na motívy prvej časti trilógie od autorky poľského pôvodu žijúcej v Spojených štátoch Amerických, Blanky Lipińskej. Autorku jej trilógia preslávila na celom svete a priniesla jej podobný úspech ako pred rokmi zaznamenala séria Päťdesiat odtieňov šedej. Zostáva iba dúfať, že si tento romantický a zmyselný bestseller rovnako podmaní aj slovenských čitateľov.

O čom je kniha 365 dní:

Laura trávi s priateľom Martinom dovolenku na Sicílii. Hneď na druhý deň, na jej dvadsiate deviate narodeniny, Lauru unesú. Zločin má na svedomí hlava sicílskej mafiánskej rodiny, mladý a príťažlivý Massimo Torricelli. Pred niekoľkými rokmi takmer prišiel o život pri prestrelke. V stave klinickej smrti uvidel záhadné dievča, z ktorého sa vykľula Laura. Len čo sa Massimo prebral, prisahal, že ju nájde a získa si jej srdce za každú cenu.

Laura nemá na výber. Môže si užívať prvotriedny luxus, relatívnu slobodu, no nesmie utiecť. Inak jej najbližším hrozí smrť. Laura má odteraz 365 dní, aby sa do Massima zaľúbila a rozhodla sa s ním ostať.

V PREDAJI NA: BUX.SK | MARTINUS.SK | PANTA RHEI

Z poľského originálu 365 dni preložil Ladislav Holiš.

Ukážka z knihy:

Sadol som si za stôl, mierne roztrasenými prstami som roztrhol obálku a vysypal obsah.

„Neuveriteľné!“ Chytil som sa za hlavu, keď som na fotkách – teda už nie iba na obrazoch namaľovaných umelcami – uvidel tvár svojej Dámy. Má meno, priezvisko, minulosť i budúcnosť, o ktorej zatiaľ nič netuší. Ktosi zaklopal na dvere. „Teraz nie,“ zakričal som, ani som neodtrhol zrak od fotografie s poznámkami. „Laura Bielová,“ zašepkal som, dotýkajúc sa jej tváre na kriedovom papieri.

Materiál som skúmal pol hodiny. Potom som sa posadil do kresla a zízal do steny.

„Smiem?“ Domenico strčil hlavu do dverí. Keďže som mlčal, vošiel a sadol si oproti mne.

„A čo teraz?“

„Privedieme ju sem,“ odvetil som sucho a pozrel naňho. Sedel a prikyvoval.

„Ale ako?“ Díval sa na mňa ako na blázna, čo ma trochu podráždilo. „Pôjdeš za ňou do hotela a povieš jej, že odkedy si umrel, mávaš vidiny a v nich…“ hodil okom po poznámkach na stole.

A v nich som spoznal teba, Laura Bielová, dokončil som zaňho v duchu.

„Unesiem ju,“ rozhodol som rázne. „Pošli ľudí do bytu toho…“ vyhľadal som meno jej frajera v poznámkach, „… toho Martina. Nech zistia, čo je zač.“

„Nezveríme to radšej Carlovi? Práve dorazil,“ navrhol Domenico.

„Dobre, nech Carlovi ľudia vyňuchajú všetko, čo sa dá. Musím nájsť spôsob, ako ju čo najskôr dostať sem.“

„Nemusíš nič hľadať,“ ozval sa ženský hlas. Pozrel som na dvere. Aj Domenico sa otočil. „Ja som predsa tu.“

… viac ukážky na stránkach obchodu BUX.SK

O autorke:

Blanka Lipińska (1983) sa narodila v meste Puławy v juhovýchodnom Poľsku a tam aj vyrastala. Už niekoľko rokov žije v Spojených štátoch, kde to ako imigrantka spočiatku nemala ľahké. Blanka je vyštudovaná kozmetička, ale vždy ju lákalo písanie. Jej erotická románová trilógia 365 dní zožala vo svete nevídaný úspech. Ten sa znásobil po tom, ako sa na Netflixe v roku 2020 objavil rovnomenný film a prevalcoval rebríčky sledovanosti. Vášnivý príbeh upútal všetkých milovníkov erotických romancí a vyvolal najväčší rozruch od vydania série Fifty Shades of Grey.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu