ZN.SK
Dieťa hračky a lego

Špecifický typ lega rozvíja kreativitu najmenších detí

Tento druh lega prispieva k rozvíjaniu kreativity a základnej motoriky u najmenších detí. Aj preto je tak populárny najmä v rodinách…

Jednotlivé druhy lega sa líšia aj tým, pre akú vekovú kategóriu sú určené. Pre najmenšie deti (od 1,5 roka života) je určený špecifický druh lega, ktorý sa predáva pod označením Lego Duplo. Tento druh lega prispieva k rozvíjaniu kreativity a základnej motoriky u najmenších detí. Aj preto je tak populárny najmä v rodinách s malými deťmi.

Dieťa hračky a lego

Špecifické prvky lega

Obľúbené Lego Duplo je charakteristické tým, že kocky lega sú väčšie a menej náchylné na prehltnutie. Preto sú určené vekovej kategórii od 1,5 roka vyššie. Kocky sú zároveň jednoduchšie na manipuláciu a sú pestrofarebné, preto s nimi môžu „pracovať“ aj najmenšie deti. Možno aj vy si z úplne prvých spomienok z raného detstva spomínate, ako ste napríklad skladali farebné autíčka či kocky lega. Tak práve o tomto je Lego Duplo.

Množstvo rôznych variácií

Výhodou Lega Duplo je množstvo rôznych variácií, ktoré sa nelíšia len tým, či sú primárne vhodné pre chlapcov alebo dievčatá. Pri výbere lega pre svoju ratolesť majú rodičia širokú paletu rôznych možností – v ponuke sú modely vláčikov, železničných tratí, áut či lietadiel, pre dievčatá zase zábava s princeznami, zvieratkami či Ľadovým kráľovstvom. Konkrétny model by teda mohol ulahodiť vkusu dieťaťa.

Prvé poznatky sú tie najcennejšie

Neradno podceňovať poznatky, ktoré dieťa nadobudne v prvých rokoch svojho života. Tieto poznatky zostávajú niekde v hĺbke pamäti na veľmi dlhú dobu. Napríklad – ak sa dieťa vďaka modelu Lego Duplo naučí, ako sa starať o domáce zvieratko, tak môže od úplného detstva získať základný návyk zodpovednosti a starostlivosti. A to môže do budúcna naozaj významne pomôcť. Pozitívom z Lega Duplo je aj spomínaný rozvoj základnej motoriky a predovšetkým kreativity – dieťa musí tvoriť a vymýšľať nové veci, resp. spôsob, ako poskladať lego stavebnicu.

Zdroj obrázka:  Kamelia Ilieva / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu