Popraskaná pokožka vás už trápiť nemusí: ako ju ošetriť?

Popraskaná pokožka vás už trápiť nemusí: ako ju ošetriť?

Popraskaná koža je častým problémom, s ktorým sa stretávame v bežnom živote. Môže postihnúť ruky, nohy a iné časti tela. Táto podráždená a popraskaná koža môže byť veľmi nepríjemná, sprevádzaná svrbením, bolesťou a dokonca aj infekciami. Je dôležité identifikovať príčiny tohto problému, zabrániť mu a nájsť účinné spôsoby starostlivosti a kozmetického ošetrenia.

Popraskané ruky

Príčiny popraskania pokožky

Príčiny popraskanej kože môžu byť rôznorodé. Medzi najčastejšie patrí nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu, chladnému vetru alebo extrémnym teplotám, čo vedie k dehydratácii pokožky. Teda jedným z najčastejších faktorov je nedostatočná hydratácia kože. Suchá a dehydrovaná koža stráca svoju pružnosť a ochrannú bariéru, čo vedie k popraskaniu. Ďalším faktorom je nadmerné umývanie rúk alebo používanie agresívnych čistiacich prostriedkov, ktoré odstraňujú prirodzené oleje a vlhkosť z kože. Ďalšie príčiny môžu zahŕňať alergény, nadmerné trenie alebo dokonca aj niektoré zdravotné stavy.

Aby sme zabránili popraskanej koži, je dôležité dodržiavať niekoľko preventívnych opatrení. Po prvé, je nevyhnutné udržiavať kožu hydratovanú. Používanie kvalitnej hydratačnej kozmetiky a pravidelné nanesenie hydratačného krému môže pomôcť udržiavať pokožku zdravú a elastickú. Je tiež dôležité chrániť ruky a nohy pred extrémnymi podmienkami, ako je chlad alebo slnko, používaním vhodnej ochrannej vrstvy alebo odevu. Ak pracujete s agresívnymi chemikáliami, je vhodné používať rukavice.

Starostlivosť

Starostlivosť o popraskanú kožu je rovnako dôležitá. Ak sa popraskanie už vyskytlo, je dôležité dodržiavať určité kroky na jej hojenie a zmiernenie príznakov. Jedným z najúčinnejších produktov na trhu je Baume B5 z kolekcie Cicaplast od francúzskej dermatologickej značky La Roche-Posay. Tento balzam je určený na ošetrenie popraskanej a podráždenej kože. Obsahuje vitamín B5, madecassoside a zink, ktoré majú upokojujúce, hojivé a ochranné účinky na pokožku.

Cicaplast Baume B5 poskytuje intenzívnu hydratáciu a zároveň tvorí ochrannú bariéru na povrchu pokožky. Má nemastnú textúru, ktorá sa dobre vstrebáva do pokožky. Môže byť používaný na ruky, nohy a ďalšie časti tela s popraskanou kožou. Balzam je určený pre citlivú pokožku a je vhodný pre celú rodinu.

V prípade potreby ho aplikujte niekoľkokrát denne na postihnuté oblasti. Pomáha upokojiť pokožku, zmierniť podráždenie a prispieva k rýchlejšej obnove pokožky. Jeho ošetrujúce vlastnosti sú vhodné aj pri drobných poraneniach, popáleninách alebo po chirurgických zákrokoch.

Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.