ZN.SK
Michal Pataky usporiadanie hodnoty

Kondičný tréner Michal Pataky: Človek, ktorý chce zdravo žiť, musí…

Pár tipov na ceste za vysnívaným životom prezradil osobný a kondičný tréner Michal Pataky. Témy ako zdravá výživa, či vodíková voda v článku

Zľavy na wellness pobyty

Téma, ktorá sa medzi nami rieši na dennom poriadku. Zdravá výživa a chudnutie už určite potrápili aj vás, alebo niekoho vo vašom okolí. Všetci chceme dobre vyzerať a cítiť sa skvele a úplne najradšej by sme preto nepohli ani prstom. Nejde len o samotné chudnutie, ale hlavne o naše zdravie, ktoré, ako v poslednej dobe vidíme, je veľmi krehké. Musíme si zharmonizovať nielen telo, ale aj  myseľ. Pár tipov na ceste za vysnívaným životom prezradil osobný a kondičný tréner Michal Pataky.

Kondičný tréner Michal Pataky: 

„Človek, ktorý chce zdravo žiť, si musí usporiadať hodnoty vo svojom živote“

Michal Pataky usporiadanie hodnoty

Aké sú základné body, ktoré by mal dodržiavať človek, ktorý sa snaží o zdravý životný štýl? Je to len o jedle a cvičení alebo je dôležité aj mentálne nastavenie?

Podľa môjho názoru stojí zdravý životný štýl na troch pilieroch. Prvým je zdravá strava, ktorá telu zabezpečuje všetky potrebné látky na fungovanie a samozrejme energiu. Druhým pilierom je pravidelný pohyb. Či už v podobe tréningu a cvičenia alebo vo forme rôznych pohybových aktivít počas dňa (chôdza, chôdza po schodoch a pod.). Tretím pilierom, na ktorý sa v dnešnej dobe zabúda a má minimálne rovnako veľa benefitov ako prvé dva, je spánok a celkovo nastavený denný biorytmus tela. Ten má obrovský vplyv na naše zdravie a nedokážeme ho nijako nahradiť. V dnešnej dobe sa mu venuje čoraz viac pozornosti vo vedeckých kruhoch a odhaľujeme veľa súvislostí s našim zdravím.

Samozrejme aj mentálne nastavenie je dôležité. Človek, ktorý chce zdravo žiť si musí usporiadať hodnoty a priority vo svojom živote. Jednoducho povedané musí to mať v hlave v poriadku. Neodmysliteľne k tomu patrí aj pozitívne myslenie, či stres. Práve stres a negatívne myšlienky, či emócie môžu podkopávať snahy o lepšie zdravie a zdravší životný štýl.

Na Slovensko ste priniesli novodobú techniku chudnutia Amazing 12, v čom je iná od ostatných „overenýchtipov na chudnutie?

Nie je to úplne technika, je to skôr tréningový program, ktorý je založený na niekoľkoročných skúsenostiach v oblasti silového a kondičného tréningu, ktorý je overený na stovkách až tisícoch klientov po celom svete. Rozdiel je najmä v tom, že ním reálne zvyšujeme fyzickú výkonnosť ľudí. Podstatou nie sú drastické diéty, ani počítanie kalórií, či trávenie hodín kardiom na rotopede. Výsledkom zlepšenej kondície je tým pádom aj oveľa lepšia a chudšia postava. Často sa nám stáva, že ženy po absolvovaní programu spravia konečne zhyb na hrazde. Muži posúvajú svoje maximá na cvičeniach už v polovici programu, keď cvičia s takými hmotnosťami ako sú ich maximálky na začiatku. Tento program je mimoriadne komplexný a nehľadá “svätý grál” ako mnoho diét, či overených tipov na chudnutie, ktoré tvrdia, že stačí, ak spravíte túto jednu vec a schudnete. Náš prístup je komplexný.

Michal Pataky usporiadanie hodnoty

Má podľa vás zmysel jednorazovo schudnúť v priebehu 3-6 mesiacov alebo musí ísť o celoživotnú premenu s doživotným pravidelným cvičením a strážením si stravy?

Určite má zmysel schudnúť, každé schudnuté kilo je a bude vždy benefitom pre naše zdravie (srdce a obehový systém, kĺby, imunitu a pod.). Dôležité však je mať pravidelnosť. Ak človek schudne aj 5 – 10 alebo viac kíl za pol roka, neznamená to hneď, že si ich aj udrží. Ak sa na to potom vykašle a vráti sa do starých koľají, tak to nemá zmysel. Preto je mimoriadne dôležité nebrať chudnutie len ako jednorazovú záležitosť, ale zamerať sa na dlhodobý životný štýl, ktorý je udržateľný a prináša nám lepšie zdravie, výkonnejšie telo a viac životnej pohody a energie. Dôležité je nastaviť si svoj každodenný život na to, aby sme zvládali povinnosti, ale aj aby sme si udržali postavu a zbytočne nepriberali. Avšak netreba to siliť, treba sa po schudnutí vedieť odmeniť aj dobrým a chutným (aj keď nie úplne zdravým) jedlom.

Sú podľa vás nesprávne stravovacie návyky veľkým problémom v boji proti civilizačným ochoreniam?

Jednoznačne. Ale nie sú to len stravovacie návyky. Sú to návyky všeobecne. Takisto sem patrí spoločnosť a spoločenský tlak na určité, nie príliš zdravé, veci, ako napríklad ponocovanie, socializácia a alkohol. Ale strava je jedna z vecí, ktorú vieme ľahko ovplyvniť, stačí sa len zamyslieť nad tým čo sme doteraz jedli. Netreba sa nechať oklamať potravinárskym priemyslom a hlavne netreba hľadať vo výžive skratky, tie neexistujú.

Myslíte si, že je pri cvičení dôležitý aj pitný režim a hlavne, akú vodu pijeme?

Určite áno, práve voda a pitný režim sú ďalším problémom dnešnej doby, keďže máme pretlak rôznych sladených nápojov. Jedna zo základných vecí, ktorá sa odporúča pre bežnú populáciu v boji proti obezite je odstránenie nutričných deficitov, medzi ktoré patrí pitný režim a voda. Mnoho ľudí, aj napriek tomu, že počas dňa pijú, môžu trpieť dehydratáciou a ani o tom nevedia. V posledných rokoch sa dostáva do popredia aj výskum tzv. vodíkovej vody alebo lepšie povedané vody obohatenej o molekulárny vodík. Ako sa zdá, tá môže mať mnoho zdravotných a funkčných benefitov pre naše telo. Vodík v tomto prípade pôsobí ako efektívny antioxidant.

Ako sa dá zohnať taká vodíková voda?V čom sú jej hlavné benefity na zdravie človeka?

Vodíkovú vodu si ja osobne vyrábam sám – mám nato prenosný generátor, v podstate takú malú fľašu s názvom FLASKA. Osobne pijem vodu obohatenú o vodík už niekoľko rokov. Beriem ju ako jeden z faktorov zdravého životného štýlu a podporu svojho tela. Myslím si, že používanie  takéhoto zariadenia ako FLASKA môže ľahko pomôcť pri dodržiavaní pitného režimu. Okrem toho, že vodíková voda pomáha redukcii oxidačného stresu, zlepšuje fyzickú výkonnosť, má protizápalový účinok, a je účinná aj v boji proti chorobám životného štýlu, jej používanie je vcelku upokojujúce – 3 minúty si môžete oddýchnuť a pozerať sa, ako prebieha proces obohacovania vody o molekulárny vodík 😉. Navyše je veľmi bezpečná a jej výroba je veľmi lacná.

Kto je Michal Pataky?

Mgr. Michal Pataky je jediný certifikovaný inštruktor programu na premenu postavy – Amazing 12 na Slovensku. Zároveň je autorom vlastného Ultratréning systému 4.0 a autor bestselleru Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch.

Michal Pataky usporiadanie hodnoty

Vedie svoju vlastnú posilňovňu v Bratislave, kde pomáha ľuďom schudnúť, zlepšiť kondíciu a dostať sa do formy. Sám absolvoval niekoľko cyklomaratónov a crossfitových súťaží, odbehol celý maratón a viackrát aj štafetový beh Od Tatier k Dunaju. Jeho cieľom je inšpirovať 1 000 000 Slovákov a pomôcť im žiť skutočne zdravým životným štýlom.

Prečítajte si viac o účinkoch vodíkovej vody.  Doprajte vášmu telu pitný režim v tej najkvalitnejšej forme.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu