Patríte medzi priaznivcov oholenia dohladka? V tom prípade ste sa možno stretli s nepríjemným podráždením tváre. Viete, ako mu zabrániť? Pokiaľ nie, nezaškodí pre vás pár nasledovných tipov.
Pripravte pokožku na holenie
Táto časť býva často podceňovaná. Síce o pár minút proces predĺži, ale je prvým krokom na zmiernenie podráždenia po holení. Skvelým časom na holenie je po sprche alebo kúpeli. Pleť je nahriata, fúzy zmäkčené a idú potom lepšie oholiť. Na trhu sú k dispozícii aj krémy pred holením, ktoré pokožku na holenie pripravia.
Dostatečné množstvo peny alebo gélu
Naši dedovia používali špeciálne mydlo, ktoré nanášali na tvár štetkou na holenie. Dnes už sú jednoduchšie možnosti. Použite primerané množstvo peny alebo gélu a rovnomerne naneste na tvár. Strojček alebo žiletka sa budú lepšie kĺzať po pokožke. Pre ešte lepšie výsledky nechajte penu pár minút pôsobiť. Pokiaľ máte citlivú pleť, vyberajte produkty s označením sensitive.
Včas vyhodiť žiletku a holiť správnym smerom
Ako často meníte žiletku? Prvou zásadou je mať žiletku vždy ostrú. Tupá žiletka skoro neholí a pokožku ešte viac podráždi. Tvár holte zľahka, netlačte a snažte sa každé miesto prejsť len raz. Hlavicu často oplachujte a citlivé miesta hoľte až na koniec. V smere alebo proti smere? Ideálne je začať holiť v smere rastu fúzov. Ak aj potom nie je tvár dokonale hladká, naneste znova tenkú vrstvu peny či gélu a ohoľte tvár ešte proti smeru rastu fúzov.
A natrel si sa?
Rovnako ako starostlivosť pred holením je dôležitá aj následná starostlivosť. Tvár umyte studenou vodou a jemne osušte uterákom. Nakoniec do pokožky votrite vodu alebo balzam po holení. Tie pokožku upokoja, hydratujú a prevoňajú.
Autor: holime.cz