ZN.SK
PIcoBalla sušienky

Domáce sušienky, s ktorými zabodujete, s ovocím a Haribo Pico-Balla

Leto skončilo a deti sa musia opäť vrátiť do školských lavíc. Všetci odborníci sa zhodujú na tom, že výdatné raňajky a dopoludňajšie aj poobedňajšie…

Leto skončilo a deti sa musia opäť vrátiť do školských lavíc. Všetci odborníci sa zhodujú na tom, že výdatné raňajky a dopoludňajšie aj poobedňajšie desiaty sú pre školákov dôležité. Okrem toho, že ich osviežia a zasýtia, dodajú im aj energiu a zlepšia ich koncentráciu. Prekvapte ich sladkou desiatou v podobe originálnych sušienok s Haribo, ktoré sa hodia napríklad aj na výlet či piknik počas babieho leta.

PIcoBalla sušienky

Desiaty sú pre školopovinné deti dôležitou súčasťou dňa, majú totiž svoju nezanedbateľnú úlohu. Napomáhajú sústredeniu, dodávajú energiu pre ďalšie aktivity a sú aj prevenciou pred prejedaním. Deti by si tak desiatovanie mali zautomatizovať, aj keď to tak väčšinou nebýva. Ako by mala taká správna desiata vyzerať? Mala by byť pestrá a obsahovať ovocie a zeleninu. Čím pestrejšia desiata bude, tým lepšie, originalita zvyšuje vaše šance na to, že ju vaše dieťa naozaj zje.

Sladké prekvapenie

Prekvapte vašich najmilších desiatou, ktorou oslnia svojich spolužiakov, veď raz za čas si môžete dovoliť aj menej zdravý variant. Vyskúšajte napríklad domáce sušienky s ovocím a Haribo cukríkmi, s ktorých prípravou vám môžu v kuchyni pomôcť.

Sušienky s ovocím a Haribo Pico-Balla

Ingrediencie:

 • 200 g hladkej špaldovej múky
 • 1/3 lyžičky jedlej sódy
 • 125 g masla
 • 100 g cukru múčka
 • 1 vajce
 • 10 g lyofilizovaných jahôd a malín
 • na ozdobu Haribo Pico-Balla a biela čokoláda

Postup:

 1. Zo všetkých surovín vymiešajte cesto a vypracujte z neho rolku hrubú asi 5 cm. Zabaľte ju do potravinárskej fólie a nechajte ju hodinu odpočívať v chladničke.
 2. Po hodine z rolky odkrajujte kolieska hrubé 1 cm. Vyskladajte ich na plech vyložený papierom na pečenie a ľahko vytvarujte do tvaru sušienok.
 3. Do každej sušienky zatlačte pár cukríkov Haribo Pico-Balla a kúsky nasekanej bielej čokolády.
 4. Pečte v rúre predhriatej na 180 °C 10 až 12 minút dozlatista.
 5. Sušienky vyskladajte na kovovú mriežku a nechajte vychladnúť. Potom môžete podávať, či zabaliť ako desiatu do školy či na výlet.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu