Detské bazény ako príjemné schladenie pre najmenších

Detské bazény ako príjemné schladenie pre najmenších

Počas horúcich letných dní sú bazény pre deti prospešné mnohými spôsobmi. Ak ste rodič, ktorý sa rozhoduje či zaobstarať bazén, potom vám môže pomôcť zoznam niekoľkých výhod, ktoré so sebou detské bazény prinášajú.

voda bazen

Prečo deťom zaobstarať bazén?

Vodné hry sú skvelý spôsob, ako povzbudiť deti k väčšej aktivite. Súčasné moderné detské bazény sú navrhnuté tak, aby zabavili aj tých najmenších. Rozličné konštrukcie v tvare skákacích hradov, šmýkačiek, či plávajúcich ostrovov dokážu navodiť atmosféru detského vodného parku. Plavci si v podstate ani neuvedomia, že cvičia, keďže budú príliš zaneprázdnení zábavou.

Hoci aj pri zariadeniach, ako sú detské bazény by rodičia mali byť deťom nablízku a kontrolovať ich, vo všeobecnosti ide o bezpečnejšiu variantu, než je návšteva verejného kúpaliska. Zatiaľ čo návštevníci aquaparkov nemajú vo vlastných rukách kontrolu nad čistotou vody, pri domácich bazénoch presne vedia, aký typ vody napúšťajú dovnútra – znižuje sa riziko vzniku ochorení, spôsobených baktériami. Výsledkom je istota, že dieťa sa hrá v čistej vode bez patogénov.

Cvičenie, ktoré nikomu neuškodí

Aktivity vo vode sú ideálne pre fyzioterapeutické cvičenia. Napríklad taký vodný aerobik sa nutne nemusí spájať len s dospelými osobami. Cviky na chrbticu účelne pomáhajú deťom predísť problémom v podobe boľavej chrbtice po dlhom sedení v škole, či iným komplikáciám, ktoré sa môžu objaviť v budúcnosti (najčastejšie skolióza). Vodné aktivity prospievajú aj duševne, emocionálne a kognitívne. Cvičenie vo vode napríklad zvyšuje prietok krvi do mozgu, čím sa zlepšuje pamäť a sústredenie.

Zdá sa, že v dnešnej dobe často aj tí najmenší využívajú mnohé elektronické zariadenia. Či už im rodičia nachvíľu požičajú tablet na hranie, dovolia hrať hry na počítači, alebo im už v útlom veku kúpia vlastný smartfón, tieto činnosti odpútavajú deti od reality a sociálnych interakcií. Jedným z riešení by mohli byť práve detské bazény. Zábavné popoludnie plné osviežujúcej vody a hier s príslušenstvom do bazéna, môže každého vymaniť zo svojej ulity a vytvoriť priestor pre nové kamarátstva s rovesníkmi.

Ako malý bonus pre rodičov je akýsi „vedľajší účinok“ zábavy v bazéne. Plávanie je síce príjemná a osviežujúca činnosť, no po čase dokáže unaviť. Je pravdepodobné, že po niekoľkých hodinách strávených vo vode sa budú deti dožadovať odpočinku a možno budú chcieť ísť v daný deň spať skôr! V konečnom dôsledku z detského bazéna vyťaží maximum každý člen rodiny. Deti sa v lete schladia, vybláznia a získajú zo slnka dôležitý vitamín D. Na druhú stranu rodičia si doprajú chvíľu oddychu a skorú večierku pre svoje ratolesti.

Zdroj obrázku: YAKOBCHUK VIACHESLAV / Shutterstock


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.