ZN.SK
suchý ľad

Cesta na chatu a praktické tipy ako prepravovať potraviny

Správne prevedený transport je však pre potraviny absolútne zásadný, vzhľadom k tomu, že aj behom veľmi krátkej chvíľky v aute môže vplyvom…

Zľavy na wellness pobyty

Vyššie teploty potravinám prepravovaným v aute na chatu či inú dlhšiu cestu príliš nesvedčia. Iné riešenie, však väčšinou neexistuje, keď sa vaša cieľová destinácia nachádza mimo civilizáciu, niekde na samote či bez obchodu. Správne prevedený transport je však pre potraviny absolútne zásadný, vzhľadom k tomu, že aj behom veľmi krátkej chvíľky v aute môže vplyvom nadmerného tepla dôjsť k znehodnoteniu. Pozrite sa s nami na pár dobrých rád, ako postupovať, ak chcete uchovávať potraviny čerstvé aj pri dlhšej ceste.

suchý ľad

Všetko do chladničky

Mäso, syry a údeniny ste v chladničke zvyknutí uchovávať bežne, ak však chcete predĺžiť životnosť aj iným potravinám, nechajte ich pred odjazdom na chatu taktiež vychladiť. Reč je hlavne o sladkostiach a zelenine, naopak ovociu a pečivu by chladnička mohla skôr uškodiť.

Výber kvalitného obalu

Základom pre prevoz je voľba správneho obalu. Mal by byť taký, ktorý zaručí tie najlepšie skladovacie podmienky, teda sucho a nepriepustnosť. To najlepšie spĺňajú plastové dózy, ktoré sú hygienické, zabránia preniknutiu vody a zaistia pri preprave dlhšiu trvanlivosť.

Efektívne riešenie v podobe suchého ľadu

Možno ste o ňom ešte nepočuli, ale až ho vyskúšate, nebudete chcieť nič iné. Suchý ľad je pevné skupenstvo oxidu uhličitého, ktorý svojimi vlastnosťami nahradí chladenie akéhokoľvek iného druhu. „Ak vás čaká dlhá cesta alebo vám chladnička na chate vypovie službu, nemusíte sa báť. Stačí umiestniť jeden blok suchého ľadu pod a druhý nad potraviny a problém je vyriešený,“ radí Iordanis Paraskevopulos, odborník zo spoločnosti SIAD, ktorá sa zaoberá produkciou suchého ľadu. Bloky suchého ľadu si môžete zaobstarať na e-shope značky SIAD spoločne s termoboxom.

Izolačná taška poslúži v lete aj v zime

Izolačná taška môže byť pri preprave potravín k nezaplateniu. Nielen, že udrží potraviny dlhšie studené a čerstvé, ale funguje taktiež na opačnom princípe. Využijete ju teda počas celého roku. Jej veľkou výhodou je aj to, že sa dá jednoducho zložiť. Skladovanie teda nezaberie žiadne miesto.

Drahšia záležitosť v podobe autochladničky

Finančne náročnejším variantom je autochladnička. Výber správnej autochladničky záleží na viacerých faktoroch; koľko jedla budete prevážať, či cestujete na kratšiu vzdialenosť alebo poriadny výkon na dlhší prevoz. Uchovávať v chladničke môžete akékoľvek potraviny, nevýhodou je však nutnosť neustáleho prísunu elektrickej energie. Pred tým než si chladničku zaobstaráte zvážte, aké výstupy má vaše auto a kde všade bude možné chladničku zapojiť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu