Vyberáme darčeky podľa povolania. Ako byť kreatívny a netrafiť veďla?

Vyberáme darčeky podľa povolania. Ako byť kreatívny a netrafiť veďla?

Rozhodujúce faktory pri kúpe darčekov bývajú záľuby, vek, pohlavie obdarovanej osoby a samozrejme typ príležitosti alebo sviatku. Čo by ste povedali na to, ak by ste sa nabudúce do tohto procesu pustili s tým, že budete vychádzať z povolania oslávenca? Prečítajte si nasledovné 4 príklady, zobuďte svoju kreativitu a vyšperkujte svoje darovacie zručnosti.

darčeky

Darček pre učiteľa

Byť učiteľom neznamená byť len zamestnancom, je to povolanie na celý život, aj po tom, ak pedagóg zmení medzičasom svoje povolenie. Ak z predchádzajúcej vety cítite obrovskú dávku pocitu zodpovednosti, vaše intuície sú správne, aj keď pravdepodobne táto informácia nie je pre vás žiadnym prekvapením. Aj s tým súvisí to, že učitelia sú často vystavovaní dlhodobému a intenzívnemu stresu.

Doprajte oslávencovi pedagógovi relax a umožnite mu uvoľniť nahromadené napätie. Vtipným, no užitočným darčekom môže byť antistresová loptička a/alebo masážny valček. Niečo podobné, len vo väčšom predstavujú poukážky na wellness pobyty, masáže alebo jogu. Podobný účel môže spĺňať aj permanentka do divadla alebo lístky do kina.

škola škôlka deti

Pokiaľ sa chcete vybrať iným smerom, tak si zájdite do kníhkupectva. Ak oslávenec je vašou blízkou osobou, pravdepodobne viete aspoň približne, ktoré tituly sa v jeho knižnici zatiaľ nenachádzajú. Našťastie dnes už len ťažko nájdete takého predajcu, ktorý by neponúkal aj darčekové poukážky na nákup rôznych produktov. Praktickým darčekom sú aj písacie potreby alebo ergonomická podložka pod myš.

Darček pre zdravotníckeho pracovníka

V predchádzajúcej časti tohto článku, v kontexte s darčekovými nápadmi pre učiteľov, sme napísali pár slov o súvislostiach medzi zodpovedným povolaním a dlhodobým, možno aj chronickým stresom. Ten opis by sa hodil aj sem, pretože zdravotnícki pracovníci musia žiť v permanentnej psychickej aj fyzickej pohotovosti.

Darujte oslávencovi nejakú kreatívnu formu prevencie vyhorenia. Môže to byť darčeková poukážka na relaxačné procedúry, masáže, do wellness centra, ale aj lístok na vtipné divadelné predstavenie, resp. stand-up večer.

Zdravotník

Pokiaľ sa vyberiete praktickejším smerom, urobte to s nádychom prekvapenia a unikátnosti. Zdravotnícka uniforma môže obstáť ako darček. No pokiaľ si dáte tú námahu nájsť niečo nekaždodenné, čo sa nevidí v každom druhom internetovom obchode, radosť obdarovanej osoby je istá. Pozrite si napríklad zdravotnícke oblečenie od Barco Uniforms inkátnych farieb a strihov. Portál medical-uniforms.sk ponúka kvalitné produkty. Nájdete tu aj kolekcie s jednoduchším dizajnom, ako aj visačky na ID karty, rúška, čiapky a iné doplnky, ak do darčeka chcete investovať nižšiu sumu.

Darček pre informatika

Ak by ste sa opýtali nejakého informatika, či už niekedy dostal USB kľúč ako darček, nie je príliš pravdepodobné, že vám dá negatívnu odpoveď. Napriek tomu to nebude taký krok vedľa, avšak do výberu je potrebné investovať čas a energiu. Túto pomôcku totižto môžete nájsť v rôznych prevedeniach, od drobných kúskov s vtipnými motívmi cez tematické podľa záľub (gitara, motorka, rúž, kniha atď.) až po dizajnové modely v drevenom puzdre.

informatika

Informatici majú tendenciu zabudnúť na voľný čas a oddych, čo ej mnohokrát na úkor zdravia. Preto dobrým nápadom môže byť aj darčekový kupón do masážneho salónu alebo na jogu zameranú na zdravú chrbticu, resp. iný, podobný typ cvičenia. Dnes, keď práca z domu nie je ničím výnimočným, môžete svojho kamaráta „itečkára“ prekvapiť ergonomickou stoličkou alebo podložkou pod myš.

Darček pre šéfa

Obdarovať nadriadeného veru nie je nič jednoduché. Na každom pracovisku vzťahy medzi kolegami, resp. nadriadenými a podriadenými sa v niečom líšia. Možno, že váš šéf je zároveň aj vaším kamarátom, no pokiaľ je to úplne naopak, nie je to nič nezvyčajné.

V prípade uvoľneného, priateľského vzťahu postupujte tak ako by ste robili pri príprave prekvapenia pre dobrého kamaráta. Majte samozrejme nejaké zdravé hranice, skúste sa riadiť na základe ponuky portálu uzasnedarceky.sk, ktorý má samostatnú sekciu na darčeky pre šéfa.

Pokiaľ sa chystáte kúpiť darček pre nadriadeného, s ktorým máte čisto kolegiálny vzťah, budete to mať trošku ťažšie. Na druhej strane ako pomôcku môžete použiť pravidlá etikety, ale uľahčujúcim faktorom bude aj to, ak sa spojíte so svojimi kolegami a darček kúpite spoločne.

Zdroj: https://www.medical-uniforms.sk/zaujimave-clanky/uvadzame-v-hlavnej-roli-grey.s-anatomy/

Zdroj fotiek: freepik.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.