ZN.SK
turboduchadlo

Auto moto: Pokazené turbodúchadlo? Ako to vyriešiť?

Pokazilo sa vám turbodúchadlo? Prejdeme si konkrétne úskalia a na čo si dávať pozor. Toto je zoznam najčastejších otázok, ktoré si pokladajú zákazníci, keď potrebujú turbodúchadlá…

Pokazilo sa vám turbodúchadlo? Prejdeme si konkrétne úskalia a na čo si dávať pozor. Toto je zoznam najčastejších otázok, ktoré si pokladajú zákazníci, keď potrebujú turbodúchadlá.

turboduchadlo

foto: turboarena.sk

Vybrať si repasované alebo originálne turbo?

Repasované turbo môžeme nazvať aj ako opravované turbo. Ide o turbodúchadlo, ktoré sa zrepasuje. Opravia sa poškodené časti turbodúchadla a môžete turbodúchadlo znova používať. Najdôležitejšie pri repasovanom turbe je vybrať správnu firmu, ktorá turbo zrepasuje, akú máte záruku a v neposlednom rade cena. O výbere správnej firmy pre repas si povieme v otázke ďalej.

Originálne turbo je turbo vyrobené priamo u výrobcu, ktorý vyrába turbodúchadlá pre všetky značky automobilov. Výhodou je, že všetky časti turbodúchadla sú originálne a nové takže viete, že za určitú cenu dostanete to najlepšie, čo môžete dostať. Ďalšou výhodou je záruka 2 roky na originálny diel. Jedna hlavná nevýhoda je cena, kde v autorizovaných servisoch môže byť príliš vysoká.

Ak sa rozhodujete či si vybrať repasované alebo originálne turbo tak na to neexistuje jasná odpoveď. Pri repasovanom turbodúchadle je najdôležitejšie si zistiť akú máte záruku na repasované turbodúchadlo a aké konkrétne diely turbodúchala vymenia. Ak si vyberiete nekvalitný repas, môžete zbytočne preplatiť sumu za ktorú by ste si mohli kúpiť originálne turbo. Pri originálnom turbodúchadle je jedinou nevýhodou cena, ktorá môže byť niekoľkonásobne vyššia ako repasované turbo.

Ako si vybrať najlepšiu firmu pre repas?

Ak ste sa rozhodli pre repas turba tak najdôležitejšie je výber správnej firmy. Nie je repas ako repas. Najdôležitejšie informácie, ktoré je nutné zistiť je či daná firma ponúka záruku na repasované turbodúchadlo. Najvhodnejšia je záruka 2 roky aby ste sa ubezpečili, že firma robí kvalitné repasy a stojí si za svojimi službami. Následne si zistite, aké všetky diely pri repase vymieňa daná firma. Stred turba je najdôležitejšia a najopotrebovanejšia časť turba. Ak ju vymieňajú, viete, že budete mať kvalitné repasované turbodúchadlo. Cena by nemala byť najdôležitejší faktor lebo kvalitné služby a diely niečo stoja.

Repasovať turbo alebo využiť výmenný spôsob?

Ak si dáte repasovať vlastné turbo, môže to vyžadovať určitý čas. Najskôr vám turbodúchadlo musia vymontovať z auta, následne ho musíte zaslať na repas a čakať na vykonanie repasu. To vám môže zabrať výrazne dosť času a taktiež aj peňazí, keď bude auto v autoservise.
Ak využijete výmenný spôsob, ušetríte čas aj peniaze. Turbo vám dovezú už zrepasované a vy starý diel vrátite až keď ho budete mať vymontované z auta.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu