ZN.SK
Dieťa na pláži sa opaľuje, cestovanie

Letná sezóna: Ako sa pripraviť na dovolenku s dieťaťom?

Výlet k moru alebo do hôr s celou rodinou môže byť plný nevšedných zážitkov a chvíľ, na ktoré budete spomínať celý život. Bohužiaľ…

Zľavy na wellness pobyty

Výlet k moru alebo do hôr s celou rodinou môže byť plný nevšedných zážitkov a chvíľ, na ktoré budete spomínať celý život. Bohužiaľ, balenie môže byť často stresujúce. Najmä prvé cesty s malými deťmi môžu byť plné obáv, či sme na niečo nezabudli. Prečítajte si tipy, ako sa zbaliť na výlet s deťmi, aby ste boli pripravení na každú situáciu.

Dieťa na pláži sa opaľuje, cestovanie

Nezabudnite na potrebné dokumenty

Pred odchodom na dovolenku s dieťaťom si treba pripraviť všetky potrebné dokumenty. Toto je obzvlášť dôležité, keď idete do zahraničia. V takom prípade si nezabudnite priniesť pasy a/alebo občianske preukazy. Nezabudnite si tiež vziať dokumenty potvrdzujúce kúpu poistenia. Zdravotná knižka a brožúra o očkovaní môžu byť vždy užitočné. Tiež môže byť dobré uložiť si do telefónu číslo detského lekára, ktorého poznáte.

Aké hračky si vziať?

Nemôžeme zabúdať, že dieťa neustále potrebuje zábavu a pozornosť. Aby ste sa vyhli nude, vezmite si so sebou jeho obľúbené hračky. Nižšie nájdete niekoľko návrhov:

Hračky do vody: ak plánujete výlet k moru alebo jazeru, určite sa vám budú hodiť hračky do vody. Nafukovacie lopty, malé lode alebo aj pištole a iné vodné hračky sú skvelou zábavou pri kúpaní. Pamätajte však na bezpečnosť a dohľad pri hre vo vode, najmä ak vaše dieťa ešte nevie plávať.

Knihy na čítanie: knihy s krátkymi príbehmi alebo obrázkami sú skvelou zábavou na cestách. Môžu nielen zamestnať čas vášho dieťaťa, ale aj stimulovať jeho fantáziu a kreativitu.

Plyšové zvieratká a maskoti: obľúbené plyšové zvieratko alebo maskot sprevádzajúci dieťa na cestách môže byť preňho veľkou emocionálnou podporou. Poskytujú pocit bezpečia a pohodlia v neznámom prostredí.

Vonkajšie hračky: ak plánujete vonkajšie aktivity, využite aj hračky na vonku. Môže to byť lopta, frisbee, šarkan, bedmintonová súprava alebo aj lopatka a vedro na pieskovisko. Deti milujú trávenie času vonku a hračky im pomôžu tráviť čas aktívne.

Čo ešte budete potrebovať pri cestovaní s najmenšími deťmi?

Cestovanie s najmenšími deťmi môže byť obzvlášť stresujúce. Mnoho ľudí sa pýta, čo si vziať? Kočík sa môže hodiť, no pamätajte, že nie všade ho zoberiete. Nosič môže byť oveľa praktickejší. Potrebovať budete aj vaničku a prebaľovací pult – pred odchodom sa však oplatí skontrolovať, či sú tieto veci vo vašom ubytovaní dostupné. Samozrejme budete potrebovať aj zásobu plienok, vrecúšok na použité plienky a prebaľovacie podložky. Zbaľte si podbradník a vhodné kozmetické a hygienické prostriedky: púder, krém s filtrom SPF 50, hydratačné obrúsky, mydlo, prostriedok na plienkové vyrážky. Ak cestujete s dieťaťom, ktoré už nepotrebuje plienky, nezabudnite si vziať nočník alebo špeciálne násady na toaletu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu