ZN.SK
Stvorená objasňovať zločin, Vojtech Beniczky

Tajomstvá kníh: Stvorená objasňovať zločin (Vojtech Beniczky)

Vojtech Beniczky (1973) je pseudonym nie neznámeho slovenského spisovateľa, ktorý sa dosiaľ prejavil niekoľkými krimi románmi. Jeho prvotina Stvorená objasňovať zločin (2016) vznikla v jeho 42 rokoch.

Náš seriál venovaný tajomstvám a zaujímavostiam kníh sa tentoraz pozrie na literárnu tvorbu Vojtecha Beniczkeho. Vojtech Beniczky (1973) je pseudonym nie neznámeho slovenského spisovateľa, ktorý sa dosiaľ prejavil niekoľkými krimi románmi. Jeho prvotina Stvorená objasňovať zločin (2016) vznikla v jeho 42 rokoch. Vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ, a.s. zaujal aj knihou Zločin v uliciach (2019) so slovne zaujímavo koncipovanou obálkou. Jeho najnovšou knihou je Stopy v snehu, vydaná v auguste 2020. Dnes si predstavíme niekoľko tajomstiev z prvej knihy.

Stvorená objasňovať zločin, Vojtech Beniczky

Stvorená objasňovať zločin

  • Dej prvej knihy autor vymyslel za tri týždne na liečení v Nimnici na potulkách po okolitej prírode. Ale pre potreby väčších skál, ktoré v knihe zohrávajú dôležitú úlohu, položil časť príbehu do Západných Tatier. Čaro prírody ostro kontrastuje s ruchom hlavného mesta, v ktorom sa odohráva zvyšok deja.
  • Žiadna z postáv nemá v krstnom mene ani v priezvisku mäkčeň. Veď ani tie zo severských detektívok, ktoré Vojtech vtedy čítal, ich nemali. Hlavná postava je Paula Santorisová, jej rodičia Anna a Cyril, sestra zase Nikola. Nápadníci, medzi ktorými sa v prvej knihe Paula rozhodovala, sa volajú Eugen Duffek a Tibor Kinský. No a policajti sú Dominik Maslen a Roman Hristevsky. Atď atď…
  • Tento čisto fiktívny príbeh nemal dlho názov, až sa dostal k rozhovoru Pauly s odborníkom z ústavu medicínskych expertíz, ktorý chcel vedieť prečo niekto s takým zanietením pre kriminalistiku odišiel z polície. Odpovedala, lebo si myslela, že našla lásku, ale bol to omyl. Na to jej tento trikrát rozvedený skúsený muž povedal: „Možno ste sa vôbec nenarodili pre lásku… Možno ste boli stvorená objasňovať zločin.“
  • Po tomto rozhovore bolo rozhodnuté, že kniha sa bude volať Stvorená objasňovať zločin.
  • Na obálke knihy je zamaskovaná, a grafičkou zväčšená, vtedy len 7 ročná autorova dcéra Paulínka, po ktorej dostala hlavná hrdinka meno.
  • Už počas písania knihy bolo jasné, že príbeh so súkromnou detektívkou Paulou Santorisovou bude pokračovať ďalšou knihou.

Vojtech Beniczky odhalil tajomstvá aj svojich ďalších kníh.


Knihy v predaji:  nakupujte knihy Vojtecha Beniczkeho na martinus.sk, pantarhei.sk, alebo na bux.sk. Sledujte náš seriál Tajomstvá kníh a dozviete sa ďalšie zaujímavosti o úspešných knižných dielach, ktoré ste možno ani len netušili.

Zaujímavé odkazy k autorovi a ku knihe:

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu