Vo Švédsku trojica streamovala znásilnenie ženy na Facebooku - ZN.SK

Vo Švédsku trojica streamovala znásilnenie ženy na Facebooku

Traja muži vo veku od 19 do 25 rokov cez Facebook vysielali video, na ktorom došlo k surovému znásilneniu ženy. Tá sa znásilneniu bránila. Prípad sa stal vo švédskom meste Upssala a na verejnosť neprenikli informácie o trestnom stíhaní. (foto: ilustračné)

žena obeť násilia, znásilnenie

Znásilnenie na streame

Vysielanie cez takzvané streamovanie, je pritom na Facebooku dostupné viac ako rok, doteraz našlo využitie najmä v médiách a medzi osobnosťami. Vysielanie určené skupinke ľudí, sa však vďaka reakciám pod videom, dostalo do pozornosti ďalších. Postupne tak získalo 200 divákov, ktoré sa v niekoľko minútovom živo-vysielanom videu stali svedkom ohavného činu. Hoci mnoho médií používa titulok, v ktorom je Facebook označený za šíriteľa a autora videa, je nutné uviesť veci na pravú mieru. Šíriteľom bol jeden zo skupinky násilníkov. Video sa nezachovalo, avšak niektorí diváci si z neho urobili snímky. Jeden z divákov vec nahlásil polícií. Podľa zahraničných médií stihla polícia prísť na miesto činu vďaka zalarmovaniu polície jednou zo známych.

O prípade informovalo aj TA3

Vo Švédsku trojica streamovala znásilnenie ženy na Facebooku
Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Raňajkové trendy ovocie a vločky
Deti udávajú raňajkové trendy, rodičia sa prispôsobujú

kniha Vilo Habo kuchárka
Vilo Habo a jeho kuchárska kniha najpredávanejšou knihou

Bratislava auto na aute
Záhada v Bratislave: objavujú sa autá postavené na sebe

Zavrieť