ZN.SK
Leonardo DiCaprio and Kate Winslet in "Titanic." (Paramount Pictures)

TOP 10 najzamilovanejších filmových párov a filmov o láske

Nebudeme si klamať. Všetky filmové príbehy sú o láske. Ak aj láska nie je primárnym motívom, vždy sa tam niekde objaví. Pre ľudí je to akási neustále…

Nebudeme si klamať. Všetky filmové príbehy sú o láske. Ak aj láska nie je primárnym motívom, vždy sa tam niekde objaví. Pre ľudí je to akási neustále lákavá téma čo nikdy neomrzí. Existujú zamilované príbehy, ktoré sú realistické, tragické, dojemné, neuveriteľné alebo až príliš ideálne. Jedno však majú spoločné – zamilovanosť z hlavných postáv na filmovom plátne priam srší.

Leonardo DiCaprio and Kate Winslet in "Titanic." (Paramount Pictures)

foto: Leonardo DiCaprio a Kate Winslet vo filme „Titanic.“ (Paramount Pictures)

Pozrite si rebríček najzamilovanejších filmových párov.

Jack a Rose (Titanic)

Rose (Kate Winslet) ako rozmaznané dievča z bohatej rodiny a Jack (Leonardo DiCaprio) ako chudobný chlapec s jedným batôžkom na chrbte by sa, nebyť plavby na Titanicu, nikdy nestretli. Hoci sa ako postavy vo filme poznali dohromady iba tri dni, zamilovali sa do seba na prvý pohľad a vznikla medzi nimi osudová láska.

Ron a Hermiona (Harry Potter)

Hermiona Grangerová (Emma Watson) a Ron Weasley (Rupert Grint) spolu celých šesť rokov drali lavice Rokfortu, robili si napriek a žiarlili na seba tak, že každý musel vidieť, že sú „do seba“.

Forrest a Jenny (Forrest Gump)

Stará láska nehrdzavie. Naivný a mentálne zaostalý Forrest Gump (Tom Hanks) mal vo svojom živote iba jednu naozajstnú lásku – svoju Jenny (Robin Wright), ktorej dokázal odpustiť naozaj všetko.

Jerry a Holly (P.S. Milujem ťa)

Manželia Jerry (Gerard Butler) a Holly (Hilary Swank) nemali zrovna ideálne manželstvo. Aj napriek tomu, že nemali takmer nič spoločné a často sa hádali, jednoducho nemohli bez seba žiť.

Johnny a Bejby (Hriešny tanec)

Každé dievča by si chcelo nájsť lásku na letnej dovolenke alebo na prázdninách tak, ako sa to stalo Bejby (Jennifer Grey). Tým lepšie, ak by to bol sexi tanečník ako Johnny (Patrick Swayze).

Christian a Anastasia (50 odtieňov sivej)

Bohatý chlapec Christian Grey (Jamie Dornan) a chudobné dievča Anastasia (Dakota Johnson) si už pri prvom stretnutí padli do oka. Pripomína to trochu stereotypné spracovanie motívu rozprávkového stereotypu, vzťah týchto postáv však ani zďaleka streotypom nie je. Chuderka Anastasia nikdy netušila, čo ju pri ďalšom stretnutí s Christianom čaká.

Gus a Hazel (Na vine sú hviezdy)

Láska sa môže zrodiť v každej životnej situácii. Hlavná hrdinka Hazel (Shailene Woodley)  sa spriatelila s Gusom (Ansel Elgort), s ktorým ju spojil podobný osud – rakovina. Obaja teenageri netušia, či sa vôbec dožijú zajtrajška a snažia sa svoju vzájomnú prítomnosť vychutnávať naplno a do poslednej chvíle.

Will a Louise (Predtým ako som ťa spoznala)

Will (Sam Claflin) bol muž odsúdený na život na invalidnom vozíčku a zamiloval sa, ako inak, do svojej novej opatrovateľky Louise (Emilia Clarke). Tá však najprv musela odhaliť jeho vnútornú krásu.

Inman a Ada (Návrat do Cold Mountain)

Láska vie prekonávať dlhé vzdialenosti. Vojak Inman (Jude Law) bol ochotný vzdať sa svojej mužskej hrdosti, odísť z boja a vrátiť sa za svojou láskou Adou (Nicole Kidman).

Emma a Dexter (Jeden deň)

Dávni priatelia Emma (Anne Hathaway) a Dexter (Jim Sturgess) sa stretávali raz do roka, vždy v ten istý dátum. V podvedomí možno tušili, že k sebe patria, ale až príliš dlhú dobu si to nechceli priznať.

Mohlo by zaujímať tiež:

Darina

Darina, Milujem spoznávanie nových miest, čítanie kníh, učenie sa nových vecí, postupov a poznatkov. Zastávam názor, že všetko, čo sa raz v živote naučím, určite niekedy využijem. Preto si chcem neustále rozširovať obzory.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu