Termálne kúpalisko Vrbov je unikát otvorený celoročne - Zaujímavé novinky ZN.SK

Termálne kúpalisko Vrbov je unikát otvorený celoročne

Kvalitná voda, moderné a nové zariadenie, ale najmä viacero faktov, ktoré jednoducho musia potešiť. Termálne kúpalisko Vrbov nepatrí medzi tie najznámejšie slovenské miesta atraktívne pre milovníkov vody a kúpania. Môže za to len poloha, celkom mimo od masových trás. Lenže toto kúpalisko je v mnohom zaujímavé. Pri osobnej návšteve veľmi ľahko zistíte, že aj napriek jeho odľahlosti má dostatok návštevníkov, ktorých poloha nijako neodradila.

geotermálne kúpalisko Vrbov

Prečo by aj? Termálne kúpalisko má unikátnu vodu, v ktorej jej nefalšovaný prírodný pôvod vidieť aj cítiť. Azda to najzaujímavejšie na tomto mieste je fakt, že ho môžete navštíviť po celý rok. Pokojne aj počas lyžovačky v Tatrách, ak vyrazíte trochu východnejšie, nemôžete ľutovať. Geotermálna voda kúpaliska Vrbov je považovaná za jednu z najlepších minerálnych vôd Európy. Uvádza to aspoň Slovenská asociácia cestovného ruchu.

Termálne kúpalisko Vrbov a jeho vlastnosti

Bezplatné parkovisko je rozdelené na niekoľko rôznych kusov, čo môže pôsobiť nejasne. Zaparkovať je však možné všade, kde sú určené miesta na státie. V hlavnej budove sa nachádzajú pokladne a skrinky, reštauračné zariadenie aj vnútorný bazén, ktorý však hneď prechádza vo vonkajšieho. Ide o geotermálnu, teda horúcu vodu vyvierajúcu z hĺbky 2000 metrov, s ktorou je pobyt v zime na tomto mieste naozaj efektný a lákavý, v lete stále zaujímavý. Z horúceho bazéna sa počas leta dá prechádzať do plaveckého bazéna s trochu menším obsahom minerálnych látok, alebo do bližšieho veľkého bazéna, v ktorom vidieť vplyv minerálnych usadenín. Tie sú naozaj zážitkom, pokiaľ radi pozorujete diela prírody v štýle Pamukkale v Turecku, keďže minerálne usadeniny tu tvoria ako kameň tvrdé vrstvy a kúpanie je tak evidentne v neupravovanej vode. Kúpaliská zväčša nemajú žiadne podobné javy. Vrbov je preto aj mierou usadenín unikát.

Geotermálne kúpalisko Vrbov

Hlavný horúci, ale aj vedľajší bazén s usadeninami, majú priestory na odpočinok.

Zdravotné účinky a voda v bazénoch

Obsah minerálov má samozrejme aj priaznivý zdravotný účinok na pohybový a dýchací systém, kožu, srdcovo-cievnu sústavu a nervovú sústavu. Teplota hlavného teplého bazéna je do 38°C a kto holduje masážnym tryskám, návštevníci si na nich môžu uvoľniť chrbát, hoci chrbátu môže pomôcť aj thajská masáž, ktorá je v budove za poplatok.

Geotermálne kúpalisko Vrbov

Bazény

Nerezový s čistou vodou a tryskami (32 °C),
Nerezový s geotermálnou minerálnou vodou (38 °C),
Sedací bazén s geotermálnou minerálnou vodou (38 °C),
Plavecký bazén s geotermálnou vodou (26 °C)
detský bazén vo vnútri budovy (32 °C).

V rámci športového areálu sa nachádzajú dva bazény prístupné počas letnej sezóny. Detský bazén s teplotou 30-32°C s termálnou vodou a bazén s dlhým toboganom s rovnakou teplotou.

Geotermálne kúpalisko Vrbov

Informácie

Počas leta je otváracia doba od 09:00 do 22:00
Otvorené je po celý rok s výnimkou 24. decembra
Areál ponúka aj ubytovanie, či reštauračné služby
Cenník vstupného a všetky zľavy sú uvedené na stránkach kúpaliska na adrese termalnekupalisko.com

Foto: MGP ©

5/5 - (1 vote)
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.