Stredoveká reštaurácia v Štúrove a poriadne drzá obsluha - Zaujímavé novinky ZN.SK

Stredoveká reštaurácia v Štúrove a poriadne drzá obsluha

Ako sa jedlo v stredoveku? Bez gastronomických pravidiel, ktoré prišli až vďaka Francúzom pred dvoma storočiami. Stredovek sa niesol v znamení hrubosti, prezdobenosti stolov, inokedy jednoduchosti a najmä množstve. Na určitej neformálnosti stredovekej kuchyne aj stavia skutočne originálna reštaurácia v Štúrove, ktorá dostáva reklamu zadarmo oprávnene. Prišla totiž s nápadom obsluhovať zákazníkov drzo, hlučne a ešte k tomu aj v prostredí pripomínajúcom stredovek.A nejde pritom o novinku, reštaurácia je týmto známa už niekoľko rokov, no mimo nej sa až teraz objavilo video, ktoré vynáša kúzlo podniku aj mimo.

Sedliacka reštaurácia

Je zvláštne, že návštevníci si tu užijú aj srandu a hoci odchádzajú pourážaní, sú aj nasýtení. Drsná reštaurácia pritom nemusí mať núdzu o hostí, celé to teátro je totiž jej súčasťou a možno najväčším lákadlom. Hitom internetu je aj miestna čašníčka, ktorá je príkladom toho, že pracovať ako čašník môže byť práca, no v jej prípade to chce aj určitú dávku hereckého umu, alebo odvahy. Do tejto reštaurácie už ale skrátka každý vstupuje s tým, že tu personál zámerne jedná inak. A aj preto sem idete. Nevedno aký je zvyšok obsluhy, no táto čašníčka v kroji je výborná.


Video: R. Belányi

Perly z jedálneho lístka

Vysvetlenie syrovej misy:  Si tupý a mäso nežerieš, vemeno kravy podojím z mlieka syr dozreje a týmto si svoju papuľu napchať môžeš. Sedliacka misa nesie popis: Aby som ti polichotil, z najlepších častí prasaťa, chutnú misu pripravím ti, až krochkať budeš, keď to celé zožerieš. Vábne podľa popisu nebude znieť ani dvadsiate jedlo: Z prasnice smarľavej jazyk ti predložím, na tanier sedliacky pripravím. Zožer ho ti radím, inak ho za tvoj vymením… Celkovo je lístok zložený z názvov a viet, ktoré pôsobia hrubo a miestami urážlivo. Nuž a v tom je práve tematická reštaurácia ojedinelá svojho druhu a s chuťou mu nejeden magazín robí reklamu. Nemôže chýbať ani u nás, veď gastronómia a stredovek sú u nás bohato zastúpené témy.

Navštíviť reštauráciu môžete v Štúrove na Jozefa Béma 4, alebo http://sedliacka.sk/

Krstný otec za úžasnú cenu
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
50 výročie okupácie Československa a odporu proti vojskám Varšavskej zmluvy
0 eurová bankovka na 50. výročie okupácie Československa, 21. augusta

photo cédrovej mazdy RX8
Najrýchlejšie elektrické auto z dreva na svete prekvapí

Zochova chata, Piesok lyžiarsky svah a lyžovačka
Lyžiarske stredisko Zochova chata pre začiatočníkov: ako ho nájsť a čo čakať?

Zavrieť