ZN.SK
Falošné recenzie

Falošné recenzie na podozrivé prípravky – nedajte sa oklamať!

Narazili ste na reklamy na zázračný prípravok a oslovil vás? Nepochybne siahnete po Googli a pustíte sa vyhľadávať recenzie a hodnotenie tohto prípravku.

Zľavy na wellness pobyty

Narazili ste na reklamy na zázračný prípravok a oslovil vás? Nepochybne siahnete po Googli a pustíte sa vyhľadávať recenzie a hodnotenie tohto prípravku. Slovenský internet je beztrestne zaplavený falošnými a podvodnými reklamami (fingované obrázky z celkom iného zdroja, klamlivé informácie, šokujúce odhalenia, fotografie zázračných metód, ľudí pred a po a podobne) na nebezpečné výrobky a pri hľadaní recenzií na tieto výrobky môžete naraziť na rovnako tak problémové stránky. Na prvý pohľad vyzerajú ako skutočné magazíny, alebo stránky, ktoré majú poslanie pomáhať a informovať. Skutočnosť je však iná.

Falošné recenzie

obrázok: príklad falošnej recenzie, pritom neustále predajný web a zavádzanie

Fingovaná pomoc na fingovaný účinok

Ak hľadáte recenzie, očakávate skutočné vyskúšanie, názory a reakcie. Lenže recenzie na niektorých portáloch sa správajú zvláštne. Ide o rovnaký text. Rovnaké gramatické chyby, zvláštne spojenia, nezmyselné tvrdenia, neexistujúci lekári, miesta, neexistujúci zákazníci vyjadrujúci sa k úžasným účinkom látky, či výrobku. Narazili sme však na stránky, ktoré prezentujú verejnosti na prvý pohľad plnohodnotné články o tom, aké úžasné sú niektoré problémové prípravky. Hoci pravda je niekde inde a propagácia výrobkov je robená protizákonnými postupmi, sami dokážete nájsť veľmi zreteľné navádzanie na kúpu, ktorá je pre reálny portál s recenziami neprirodzená. Veľké propagovanie konkrétnych výrobkov je problém. Skutočný magazín by tak potopil dôveryhodnosť svojho obsahu, ak by recenzoval a zároveň predával. V tom prípade môžeme recenzovať bicykle KTM a sami ich predávať, pričom každý jeden vychválime, pretože s každým jedným zaručujeme zbaliť 2 blondínky a 2 brunetky v priebehu 2 týždňov a to denne. Rovnaké bludy, ako v tomto poslednom texte u nás, totiž obsahujú aj tvrdenia niektorých recenzií.

Portály, ktorým celkom nedôverujte

Prípravky, ktoré tvoria problém a porušujú zákony SR aj tie medzinárodné (niekoľko krát obchodný zákonník, nekalosúťažné praktiky, zavádzanie, klamanie spotrebiteľa, vytváranie vymyslených identít, krádež fotografii a vytváranie falošných informácií, manipulácia so zákazníkom, neoprávnená distribúcia, reseller lacnejších za drahšie s „pridanou hodnotou“) teda nezostávajú len na svojich webstránkach, ale siahajú aj inam. Spravujú svoje fingované magazíny, premiešané narafičené recenzie pomiešané s niekoľkými skutočnými článkami, len v akomsi inom režime (niekedy zapnuté komentáre a celkom iná pracnosť pri formátovaní, ako pri tých predajných a fingovaných)

Pozor: nedôverovať hodnoteniam a recenziám na portáloch:

  • www.health4u.sk
  • www.vitall.sk
  • www.e-odchudzanie.com.pl
  • www.slovakexportregister.eu
  • www.medicalcentrum.eu
  • www.phytonutrition-sante.com/sk/
  • www.familyfit.sk/sk/
  • www.medicalcentrum.eu/sk/

Rozsiahla sieť podvodných stránok propagovaná portálmi ako Centrum.sk, Azet.sk, Cas.sk, Aktuality.sk, Atlas.sk, Linkuj.cz, Uloz.to a mnohými inými, naberá neustále na sile. Tí, ktorí stoja v pozadí za týmito projektami, pracne vytvárajú nové a nové prípravky. Šokujúce je, že pritom neúčinné a lacné veci predávajú 40x drahšie s celkom inými popismi, falošnými zákazníkmi, identitami a verejnosť tak veľmi ľahko podľahne. Často až keď je neskoro. Pritom už samotný zákazník ak objednáva, musí byť obozretný. Je totiž nebezpečné objednávať prostredníctvom neznámych stránok, ktoré nemajú vlastné obchodné podmienky, kontakt a ani reálnu ponuku. O to viac je nebezpečné, že záujemcovia o nájdenie recenzií na daný výrobok narazia na falošné magazíny, ktoré len obeti podvodníkov potvrdia, že akési pozitívne účinky to má. V skutočnosti aj tieto recenzie, ich narafičenie a podstrčenie, má na svedomí rovnaká strana, aká s prípravkom na Slovensko prišla.

V posledných rokoch sa môžeme stretávať najmä s výrobkami ako:
Drivelan, OptiMaskPro, Flexa Plus, Forskolin, Grey Active Ultra, Hallu Forte, Hallu Motion, Kankusta Duo, Lefery Day, Ling Fluent, Men Solution Plus, Skinetrin, Vivese Senso Duo, Snake B, Nidora a mnoho iných. Momentálne najnebezpečnejšie sú Kankusta Duo a Senso Duo. Jedno sľubuje rapídne schudnutie, to druhé sľubuje dorastanie vlasov, ak trpíte ich vypadávaním. Neexistujú skutočné skúsenosti ľudí na internete. Dlhoročne sa proti týmto prípravkom snaží bojovať slovenské Hoax.sk, no bezúspešne. Vzhľadom na nekvalitné portály, ktoré poškodzujú slovenský internet a prinášajú klamlivé zavádzanie k podozrivým prípravkom o nich informujeme aj u nás.

Pripravil Tomáš a Dávid.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Čo tak niečo zaujímavé?

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu