ZN.SK
Reptiles, jašterice - stolová hra

Stolná hra Reptiles – jašterice ako akčnejšia verzia puzzle

Jašterice – Reptiles z hernej série Honey Combine sú stolovou hrou, ktorá si vystačila s jediným materiálom. Zábavnú hru celú z papiera ocenia všetky generácie.

Vo svete stolných hier sa občas udeje aj prekvapenie, napríklad keď nečakáte žiadne zásadné prekvapenie z papiera. Jašterice – Reptiles z hernej série Honey Combine sú stolovou hrou, ktorá si vystačila s jediným materiálom – papierom, aj keď sa ponáša na prvý pohľad na plast. Ide o hru, ktorá pracuje s mysľou a vnímavosťou hráčov. Počet hráčov si viete upraviť podľa nálady a potreby (odporúčaný počet 2 až 4), a potešujúce je aj to, že pravidlá tejto hry viete vysvetliť v maximálne dvoch vetách. Z toho plynie, že stolná hra Reptiles – Jašterice (Ješterky) chápaním nepotrápi, hraním však potrápi pozitívne.

Reptiles, jašterice - stolová hra

Pravidlá sú stručné

Tvrdé šesťuholníkové políčka na hornej strane zobrazujú vždy niekoľko častí tiel jašteríc. Keď takýto šesťuholník spojíte s iným šesťuholníkom, mali by ste vytvoriť novú jaštericu, alebo aspoň mať dokončené dve časti z trojdielneho tela. Podmienkou je prikladať dieliky zo stredovej kôpky vždy tak, aby nevznikol dvojchvostový hybrid, či dvojhlavá jašterica. Kto nevie, ako a kde priložiť, toho preskočí poradie a skúsi to znovu, keď príde na rad. Ten, čo vytvorí jaštericu, zapíše si bod.

Variácie vlastných pravidiel

Pri našom hraní sme si vytvorili niekoľko vlastných druhov hry a vlastných pravidiel. Tak napríklad:

  1. NÁSTREL a vždy 2 ako základ: pravidlo, s ktorým sa nám opakovane hralo najlepšie, je použitie vždy dvoch políčok ako základ. To znamená, že aj pred spustením hry boli medzi hráčmi pripravené dve predpripravené políčka a hneď prvý vkladal svoje políčko medzi dve. Ak nevie za 5 sekúnd, musí pustiť ďalšieho.
  2. NA BODY: hra na body je druhým levelom predošlého variantu hry. V prípade, že sa nedá umiestniť medzi dve políčka, respektíve sa nové políčko nedotýka dvoch stien iných, ale len jedného, je za jeden bod. Pri dotyku dvoch je za dva body. Bodovacia súťaž tak víťaza odhalí na záver, po spočítaní bodov.
  3. RÝCHLA HRA: pri pravidlách rýchlej hry ide o to, veľmi rýchlo reagovať. Žetóny rovnomerne rozdelíte medzi hráčov. Svoje hracie políčko priložíte vždy medzi dve a do troch sekúnd. Ak to nestihnete, alebo nemáte v rukách vhodné políčko, musíte počkať na jedno kolo. Rýchlou je hra najmä preto, že najšikovnejší hráč zdvíha ruky do vzduchu už za krátko, kým ostatní zostávajú v hre len vtedy, keď boli preskakovaní.
    Výborná a jednoduchá hra

Hra je veľmi jednoduchá, nenáročná na priestor a pomerne dostupná. Funguje na princípe akejsi spoločenskej verzie puzzle, hoci každý jeden dielik je tvorený šesťuholníkom. Kartičky sú vytvorené z tvrdého lakovaného papiera, ktorý je odolný aj psiemu ocucávaniu. Tento test so psom nebol zámerným testom, ale nastal. Nie sú potrebné žiadne diely, hrací stôl, hracia karta a podobne. V zaujímavom pevnom balení sú hracie políčka naukladané za sebou. Súčasťou je český a slovenský manuál a vo vnútri balenia sa ukrýva nenápadne vrecúško na prenášanie hracích políčok.

Hru vyrábajú v Českej republike v MFP paper s.r.o., | http://honeycombine.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu