ZN.SK

Ruský hokejový tím zmenil dresy a nezaznie ani ich národná hymna

Ruskí hokejisti sa mohli zúčastniť na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Rige v Lotyšsku len za určitých podmienok.

V nadväznosti na rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu, ktorý v decembri rozhodol o potrestaní ruského športu za dlhodobý, štátom riadený, nepovolený doping, sa mohli ruskí hokejisti zúčastniť na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Rige v Lotyšsku len za určitých podmienok. Podmienky sa odporúča rešpektovať každému štátu a televízii, v ktorých sa športové podujatie bude vysielať.

Trest na dva roky

Rozhodnutie súdu obsahuje niekoľko pripomienok na dvojročné obdobie od 17. decembra 2020 do 16. decembra 2022 týkajúcich sa účasti tímov z Ruska. Športové uniformy či dresy nemôžu obsahovať vlajku alebo znak Ruskej federácie. Ruská hymna sa nezahrá ani nezaspieva na žiadnom oficiálnom mieste konania podujatia. Vlajka Ruskej federácie (súčasná alebo historická) nebude na danom mieste umiestnená. Časové obdobie rozhodnutia arbitrážneho súdu zahŕňa mužské a ženské hokejové turnaje na zimných olympijských hrách v roku 2022, majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2021 a 2022 a majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji žien v roku 2021.

Zmena dresov a názvu

Hokejový tím z Ruska sa počas týchto majstrovstiev označuje skratkou Ruského olympijského výboru (ROC).
Herný dres môže obsahovať doteraz existujúce farby ruského dresu, ale mužstvo musí okrem dočasného názvu nastupovať na zápasy aj bez štátneho znaku na hrudi. Dvojhlavého draka tak na dresoch vystriedalo logo tamojšieho olympijského výboru. Olympijské kruhy pod šľahajúcimi plameňmi v bielej, modrej a červenej farbe.

Zdroj obrázka: www.čas.sk

Podobný dres sa plánuje aj na olympijských turnajoch v ľadovom hokeji v Pekingu 2022. Ďalšou podmienku súdu bolo v rámci pozápasových a medailových ceremoniálov zahrať namiesto hymny Ruskej federácie klavírny koncert Petra I. Čajkovského.

Mohlo by zaujímať tiež:

Lucia

Lucia
Absolventka štúdia marketingovej komunikácie, momentálne žijúca v zahraničí s obrovskou vášňou pre cestovanie, nové zážitky a dobré jedlo. K príležitosti písať sa dostala pred pár rokmi v zn.sk. Je to pre ňu relax a zodpovednosť zároveň.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu