ZN.SK
Inside out Disney

Rozprávka V hlave v hernej podobe v Disney Infinity 3.0

Nový animák od Disney a Pixar s názvom V hlave sa objavil aj ako hra v hernom systéme Disney Infinity 3.0.

Jeden z najnovších animovaných príbehov, ktoré sa v poslednej dobe objavili v kinách a pochádzajú z dielne Disney a Pixar, nesie názov V hlave. V pôvodnej angličtine Inside Out. Stvárnenie ľudských vlastností a pováh pomocou postavičiek, ktoré majú vlastnú centrálu a riešia pocity v človeku pomocou výpočtov a vlastného uváženia, samozrejme nevychádza z reality, no pre detský svet je to príležitosť na zábavné vysvetlenie odlišností človeka. Koncom augusta sa nadšenci z tejto rozprávky mohli vo svete V hlave ocitnúť aj vďaka hernej novinke, ktorú sme si nedávno vyskúšali.

Inside out Disney

V hlave v Disney Infinity
Disney Infinity je rozsiahly herný systém s ktorým sa žiaden hráč nenudí. Takto nejako by mohli znieť vety, ktoré by mali hru predávať, a nebudem ďaleko od pravdy. Mimo všetky rozšírenia a postavičky s figúrkami sa v najnovšej verzii Disney Infinity 3.0 objavuje aj herný set a postavičky pre V hlave. Základný set obsahujúci herný svet a postavy Radosť a Zlosť. V ľudskej hlave mladej Riley sa však dá pohrať aj s postavičkami Strach, Nechuť a Smútok, ktoré majú taktiež podobu figúrok a sú dokupovateľné osobitne. Tak ako klasická hra Disney Infinity 3.0 sa aj v prípade Inside Out / V hlave stretávate s pokladaním hernej figúrky na podložku a tá sa objavuje na obrazovke hernej konzoly, prípadne aj počítača, ak ste si kúpili PC verziu a figúrky hráte pomocou ich sériového čísla.

Inside out Disney infinity

Ako sa to hrá?
Je tu trochu rozdiel. V hlave je cieliteľné skôr na mladších hráčov. Kým STAR WARS v Disney Infinity 3.0 ponúkajú rozsiahle svety a medziplanetárne cestovanie, V hlave je skôr arkádovka. Spomínate si na Super Mario? Neprofesionálnemu hráčovi zrejme toto prirovnanie povie oveľa viac, ako spomínanie žánrov. Aj tu máte svoju postavičku, ktorou prechádzate misie. Niektoré potrebujú od hráča premýšľanie. Vlastne bez premýšľania to nejde. Akýkoľvek hráč si tak precvičuje pozornosť a logiku. Pohyblivé časti občas potrebujú časovanie. Podstatná časť hry je plošinová arkáda. Úvod, do ktorého vhupnete celkom rýchlo, je viac chaotický. Aspoň na prvý pohľad. S postavičkou, ktorú si vyberiete ako prvú a je to celkom na vás, ktorú figúrku vystavíte, prechádzate po svete bohatom na farby, rôzne mini-úlohy, plošinky s balónikmi a bodovaním. Vaša postava využíva diaľkovú zbraň, vrhá drobné projektily, ktoré dovolia zasiahnuť hlavne dôležité modré balóny aj na diaľku. Je hneď niekoľko ciest, ktorými si môžete vybojovať lepšie miesta. Od hráča sa očakáva, že aktivuje tlačidlá, spustí mostíky a rôzne rampy. Dodatočné body prinášajú otváracie kvety. Aby to nebolo také jednoduché, pre lepšie body od vás hra potrebuje občas zariskovať, sem tam po vás niekto niečo hodí a musíte sa vedieť uhnúť. Hra nie je nijako násilná a komplikovaná nutnosťou využívania útokov a bojových techník. Skôr ide o presun z miesta A do B a po ceste vás postretajú rôzne prekážky.

V hlave, Disney Infinity 3.0

Aj pre viac hráčov
Výhodou hry je, že sa dajú zapojiť hneď dvaja hráči naraz. Jedna obrazovka a dve poskakujúce postavy sú vyriešené pomerne ľahko. Herný svet sa mierne zmenší, či skôr oddiali, čo umožňuje mať dvoch hráčov poskakujúcich naraz aj bez veľkých komplikácií v miestach, kde by sa z nejakých príčin každý odhodlal ísť trochu inou cestou vpred.

Krátke zádrhely
Hra nie je komplikovaná, skôr je zábavná a neustále prináša akciu. Zopár zádrhelov sa týka zväčša s nutnosťou prekonať cestu a nájsť guličku. Svetielkujúcu guličku musíte nájsť a neskôr ju vložiť do prístroja, vďaka čomu otvoríte ďalšiu cestu. Iný zádrhel môže nastať ešte na začiatku, no predísť sa mu dá pomerne ľahko. Stačí si zapamätať, že občas nie je cesta vpredu, ale riešenie môže prísť aj vďaka lezeniu po stenách alebo čiastočným návratom späť. Ak sa dá na stenu vyliezť, dozviete sa to pomocou svetielkujúcej úchytky, alebo úchytov. Ovládanie je napriek inému štýlu hrania veľmi podobné s ovládaním v klasických herných svetoch Disney infinity.

Vlastnosti postavy sa dajú vylepšovať
Typické pre hru a viacero ďalších hier pod Disney Infinity tým disponuje rovnako tak, je vylepšovanie postavy a jej schopností. To umožňujú body získané počas hrania. Oplatí sa teda stúpať vyššie, prechádzať aj vedľajšími cestičkami a zbierať nejaké tie bodíky navyše.

Video z hrania:

Pre koho je hra určená?
Výborná hra pre deti od veku schopného udržať ovládač a so schopnosťou orientácie v herných svetoch. Farebnosť a pestrosť je výrazná, hra je tým pádom atraktívna pre detského hráča, ba dokonca aj diváka. Zábava je to aj pre dospelého hráča, ktorý sa chce zabaviť. Výraznú príbehovú líniu však nehľadajte.

Hru distribuuje na Slovensko spoločnosť Comgad
Slovenské fanstránky, ktoré o hre informujú ako jedno z najväčších miest v Európe nájdete na www.disneyinfinity.net

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu