Vedeli ste: Kedy počas dňa sa používa tablet a prečo?

Vedeli ste: Kedy počas dňa sa používa tablet a prečo?

Množstvo výskumov prebiehalo v posledných rokoch v USA, v Európe a aj na Slovensku. Vyplynulo z nich niekoľko zaujímavých informácií a skutočností ohľadom používania mobilných telefónov, počítačov a tabletov. Hoci by sa nám zdalo, že tablet nie je príliš rozšírený v našich domácnostiach, celý tento dojem môžeme získať len preto, že tabletov okolo seba veľa nevidíme. Dôvodom je ich používanie takmer výlučne v domácom prostredí v pohodlí a takak mienite cieliť reklamu na používateľov tabletov, mali by ste o nich niečo vedieť.

Tablet, elektronika, použitie

Tablet až večer
Mnoho prieskumov prinieslo údaje o tom, že tablety sa dostávajú do popredia používania až v domácom prostredí. Umožňujú sledovať stránky, hrať hry, riešiť úlohy, alebo len surfovať a čítať na väčšej obrazovke ako na mobile. Tablet je často zariadením, ktoré je v jednom kuse pre celú rodinu. Používatelia tak môžu byť celou rodinou a nie jedným profilovateľným používateľom. Cielenie reklamy na používateľov tabletu tak môže byť problematické. Čas používania vychádza na severnej pologuli najmä v čase okolo 19:00 až 21:00. K večerným správam a programom si tak vyťahajú rôzni členovia rodiny tablet do kresiel, či na posteľ. Menej sa používajú ráno. V pracovnom prostredí je pracovnou pomôckou a tak je pochopiteľne aj súčasťou zariadení používaných počas dňa. V domácom prostredí však vládne večer.

Prečo je tomu tak?
Domáce prostredie je to najbezpečnejšie prostredie. Tablet je prenosným zariadením, no vzhľadom na jeho cenu, váhu a tiež možné ľahké poškodenie, je váženou vecou, s ktorou sa príliš bežne nevychádza von. Slovenská rodina s tabletom si ho dokáže ceniť a príliš s ním nenarábať a neriskovať. Ďalšia vec je pripojenie. Nie každý tablet je na SIM kartu. Internetové pripojenie do neho zostáva vecou WIFI pripojenia. Drvivá väčšina technologicky moderných domácností má pripojenie riešené cez WIFI. Vlastný vysielač si spoja s tabletom a pripojenie je vyriešené. S tabletom sanarába o niečo menej pohodlne, než s mobilom. Jeho prenášanie je o niečo náročnejšie, hoci niekomu stačí príručná taška.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.