ZN.SK
Rory Story Cubes

Rory’s Story Cubes, hodíte si kocky a každý príbeh je originál

Čím menšia hra, tým menej možností? To nemusí platiť vždy. Najmä v prípade Story Cubes, ktorú môžeme do slovenčiny preložiť aj ako rozprávkové kocky…

Čím menšia hra, tým menej možností? To nemusí platiť vždy. Najmä v prípade kockovej hry Rory’s Story Cubes, ktorú môžeme do bežnej slovenčiny preložiť aj ako rozprávkové kocky. To, čo si hodíte, to vám tvorí príbeh a všetko záleží už len na hráčovej fantázii, ale pokojne aj humornej jednoduchosti. Možno primárne sa považuje za hru pre deti od 6 rokov. Zahrať sa s ňou zvládnu pokojne aj menšie deti, pri ktorých sa netreba obávať prehltnutia kociek a čuduj sa svete, rovnako tak dospelí.

Rory Story Cubes

Jednoduchšie to už nejde

Celá konštrukcia hry pozostáva z deviatich brúsených kociek, na ktorých sú neopakujúce symboly od výmyslu sveta. Tak ako hodíte kocky a zobrazia sa jednotlivé symboly, taký príbeh si náhoda žiada. Záleží potom na vrhačovi kociek, čo vymyslí, aké poradie si vyberie, avšak pravidlá si môže určiť akékoľvek. Rovnako vtipné môžu byť veľmi stručné rozprávky a príbehy, ako tie, ktoré sa neobmedzujú počtom postáv a rozsahom. K celej hre nie je potrebný žiaden rozsiahly návod, napriek tomu obsahuje krátky popis a balenie v slovenskom a českom jazyku. Výrobca a dodávateľ tejto hry Mindok.cz, ju na trhu uvádza pod originálnym názvom Rory’s Story Cubes, čo doslovne znamená Príbehové kocky. Ich myšlienka je jednoduchá a hranie samotné rovnako tak. Keďže k samotným kockám nepotrebujete žiaden text, ba dokonca nemusíte vedieť ani čítať, stačí vám poznať symboly a je to.

Rory Story Cubes

Aby som sa priznal, nedarí sa mi celkom spočítať všetky možné kombinácie. Vytvoriť dokážete s deviatimi kockami a celkovo 54 obrázkami aj 3000 rôznych príbehov, a pokiaľ si dáte medzi svoje pravidlá aj nutnosť zachovania poradia… nedopočítate sa. Pravdepodobnosť rovnakých kociek po sebe je minimálna, a jeden symbol môže predsa len v kontexte tých ostatných vždy vypáliť inak.

Celé balenie hry príbehových kociek Rory’s Story Cubes sa skladá z malého tvrdého papierového boxu s magnetickým zatváraním, deviatich kociek s rôznymi symbolmi a z malého návodu. Celú škatuľku ľahko ukryjete do vrecka, či do najmenšej kapsy na ruksaku. Kto nechce ťahať škatuľku, stačia kocky samotné. Vytiahnuť sa dajú kdekoľvek.

Pokojne s nimi aj predpovedajte budúcnosť…

Len zhodou okolností sa práve u nás podarilo nájsť celkom iný zmysel celej hre. Hodíte si kocky a tie vám majú predpovedať, čo vás v najbližšom čase čaká. To aby ste sa začali báť toho, čo vás potom z predpovede čaká. Avšak aj takéto predpovede budúcnosti môžu vyznieť vtipne, ak vykladačovi nechýba zmysel pre humor… a stačí v tomto prípade naozaj aj minimálny.

Dodávateľom do slovenských obchodov je Mindok.cz

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu