ZN.SK
mrazivá pasca liam neeson

Recenzia: Mrazivá pasca, Liam Neeson a naháňačka o čas

Ak sa chcete v horúcich letných dňoch schladiť, skúste nový akčný triler Mrazivá pasca. Ten prichádza do kín už tento štvrtok – 29. júla.

Ak sa túžite v horúcich letných dňoch po schladení, skúste nový akčný triler Mrazivá pasca. Ten prichádza do kín už tento štvrtok – 29. júla. V severnej Kanade dôjde v ťažko prístupnej diamantovej bani k výbuchu metánovej kapsule. Pod zemou ostane uväznená skupina baníkov, ktorým pomaly dochádza kyslík. Ich jediná nádej na záchranu je dovoz vrtnej súpravy a potrubia na miesto nešťastia. Znie to jednoducho. V skutočnosti je však potrebné prekonať veľkú vzdialenosť s 35 tonovým nákladiakom cez rozmŕzajúci oceán.

mrazivá pasca liam neeson

Tu to všetko začína a na scénu vstupuje Liam Nesson v hlavnej úlohe Mikea. Potom sa začne kaziť všetko čo sa dá. Divák sa zrazu cíti ako ten uväznený baník – akosi nevie nabrať dych.

Mrazivá pasca má poriadne tempo. Ide totiž o čas.

Trailer trochu pripomína film o uväznených baníkoch – 33 životov. Mrazivá pasca je tomu však na míle vzdialená. I keď aj tu za pochybenia môže vedenie bane. Film je nabitý akčnými scénami, presne tak, ako sme si pri Liamovi už zvykli. Nechýbajú ani intrigy či prekvapivé zvraty. Jedno napätie strieda druhé. Do konca filmu sa tento stav bytia stane priam prirodzeným.

Ale aby to nebolo len o tom – hneď na začiatku sme sa oboznámili s Mikeovým bratom, ktorý je vojnový veterán a má postraumatický šok. Pracujú spolu, jeden ako vodič, druhý ako mechanik. Ich vzájomný blízky vzťah dodáva filmu iskru, ktorá vás chytí za srdce.

Jediné, čo by sa dalo filmu vytknúť boli slabšie animácie niektorých scén, ktoré vidí aj oko laika. Na detaily, ako keď vybuchne dynamit tri metre od hlavnej postavy a ona to  prežije bez škrabanca, sme si už pri americkej tvorbe zvykli a preto sa tým ani nebudeme zaoberať.

Ak máte teda chuť na triler, pri ktorom prestanete dýchať, určite v najbližších dňoch navštívte kino vo vašom meste a zájdite si na Mrazivú pascu. Nebojte sa, bude aj smiech, aj akcia, aj slzička a aj záporák, ktorý nie a nie zomrieť.

Pripravila Aďa

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu