ZN.SK
komunikácia, žena, viber

Prieskum Viber ukázal, že Slovákom na ochrane súkromia v online záleží, ale…

Prieskumu, ktorý sa zaoberal témou bezpečnosti digitálnej komunikácie, sa zúčastnilo viac ako 170 000 respondenov z deviatich krajín strednej a východnej Európy.

Prieskumu, ktorý sa zaoberal témou bezpečnosti digitálnej komunikácie, sa zúčastnilo viac ako 170 000 respondenov z deviatich krajín strednej a východnej Európy.

Bratislava, 28. január, 2020: Rakuten Viber, popredná komunikačná platforma v regióne strednej a východnej Európy, usporiadala pri príležitosti medzinárodného Dňa ochrany osobných údajov prieskum v deviatich krajinách medzi viac ako 4 miliónmi svojich používateľov. Hlavnou témou prieskumu bola dôležitosť ochrany osobných údajov v digitálnej komunikácii. Anketa bola realizovaná v oficiálnych komunitách Rakuten Viber na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku, Srbsku, Slovinsku a Grécku. Jej cieľom bolo zistiť, čo je pre užívateľov v digitálnom prostredí dôležité. Anketa zabezpečila okamžitú reakciu užívateľov a názor viac ako 170 000 respondentov. Na Slovensku sa prieskumu zúčastnilo viac ako 6 000 používateľov platformy Rakuten Viber.

Súkromie a osobné údaje, prieskum Viber

Na otázku, aká dôležitá je ochrana osobných údajov, odpovedalo 68% používateľov zo Slovenska, že sa im táto otázka zdá dôležitá, veľa však o tejto téme nevedia. V celom regióne je to dokonca až 82% respondentov. Najviac sa o oblasť ochrany osobných údajov zaujímali respondenti z Poľska, Slovinska a Grécka. Pre českých a slovenských účastníkov ankety je to naopak menej dôležité.

Miera ochrany osobných údajov

Užívateľom bola tiež položená otázka, či im súčasná úroveň ochrany osobných údajov príde dostatočná. Tu sa len 25% respondentov domnieva, že je potrebné nastaviť nové pravidlá. Až 60% opýtaným súčasný stav vyhovuje.  Pri používaní komunikačných aplikácií je pre slovenských používateľov najdôležitejšie, aby v aplikácii nedochádzalo k narušovaniu súkromia. Rovnako tak odpovedali účastníci prieskumu v Bulharsku a Grécku. Posledná otázka sa týkala priamo komunikačnej platformy Rakuten Viber a podľa výsledkov sa viac ako 90% respondentov v celom regióne domnieva, že používanie aplikácie je bezpečné.

„Našim cieľom je vytvárať bezpečné prostredie pre modernú komunikáciu používateľov s maximálnym rešpektom k ochrane ich osobných informácií. Vzhľadom na to, že je naša spoločnosť jednou z popredných digitálnych spoločností, je pre nás otvorená diskusia s našimi užívateľmi na túto tému veľmi dôležitá. Ide o najprirodzenejší spôsob, ako zistiť, aké majú potreby a čo je pre nich dôležité, „povedal Atanas Raykov Senior Director Business Development EEMENA v spoločnosti Rakuten Viber.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú pre vás vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu se dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete se tiež zúčastniť zajímavých ankiet.

komunikácia, žena, viber

O platforme Rakuten Viber:

Rakuten Viber spája ľudí. Nezáleží na tom, kto sú, alebo odkiaľ sú. Naša celosvetová užívateľská základňa má prístup k celému radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové zasielanie správ, novinky a diskusia so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Našim užívateľom prinášame bezpečné a slobodné prostredie na zdieľanie svojich emócií.

Rakuten Viber je súčasťou Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti e-commerce a finančných služieb. Je oficiálnym komunikačným kanálom FC Barcelona a oficiálnou aplikáciou na zasielanie správ a telefonovanie pre Golden State Warriors. Pridajte sa k Viberu a užite si najlepší komunikačný zážitok na svete!

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú pre vás vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v našej aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet. Zaujímajú vás ďalšie informácie o Rakuten Viber? Nájdete ich tu brand center.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu