Premiéra filmu Ted Bundy, príbeh najznámejšieho masového vraha - Kino

Premiéra filmu Ted Bundy, príbeh najznámejšieho masového vraha

Ted Bundy – príbeh jedného z najznámejších a najmilovanejších sériových vrahov histórie. Prekvapivým rozprávačom strhujúceho filmu je Bundyho priateľka, ktorá s ním v čase vrážd žila pod jednou strechou a o jeho hrôzostrašnej činnosti nemala ani potuchy. Až postupne zisťuje, že muž, s ktorým viedla láskyplný rodinný život, je jedným z najhľadanejších a najväčších monštier Ameriky.

Ted Bundy

Ted Bundy a skutočný príbeh

Príbeh Teda Bundyho je strašný a v mnohých ohľadoch fascinujúci aj dnes, štyridsať rokov potom, čo Amerika sedela prilepená k obrazovkám a sledovala s ním súdny proces. Bundy spáchal minimálne tridsať vrážd mladých žien. Všetky omráčil, brutálne uškrtil a znásilnil, často posmrtne. Jeho krvavý koníček budil hrôzu, napriek tomu sa počas procesu, ale aj po ňom stal miláčikom mnohých žien a dievčat. Nebol to žiadny odporný čudák a hnusný vrah. Ted Bundy bol očarujúci, vzdelaný a inteligentný krásavec. Vďaka svojmu šarmu sa vždy ľahko zoznámil a odviedol svoju obeť bez problémov z verejného baru niekam preč, kde mohli byť sami. Dvakrát utiekol z väzenia, akúkoľvek vinu vyše desať rokov popieral a veril, že svojím odzbrojujúcim úsmevom a osobným kúzlom si vedľa zástupu zamilovaných žien nakoniec nakloní aj porotu.

Film Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou vzbudil veľký ohlas na festivale v Sundance nielen obsadením hollywoodskeho fešáka Zaca Efrona do úlohy Teda Bundyho, ale predovšetkým jeho skvelým hereckým výkonom. Vo filme hrajú aj John Malkovich, Lily Collins a tiež Jim Parsons čiže Sheldon z Teórie veľkého tresku. Prvýkrát v kariére sa v hranom filme predstavil frontman legendárnej skupiny Metallica James Hetfield.

Režisér JoeBerlinger uviedol začiatkom roka na Netflixe dokument o TedoviBundym, ktorý je plný autentických záberov a rozhovorov s ním. Šarmantný vrah znovu pobláznil rad diváčok, ktoré písali, že Bundy je naozaj sexy, až sa musel Netflix proti adorácii usvedčeného vraha verejne ohradiť.

Ted Bundy sa vraj stal inšpiráciou pre rovnako nebezpečného ako charizmatického Hanibala Lectera.

Informácie o filme:

  • Rok: 2019
  • Dĺžka: 108min.
  • Premiéra: 6. júna 2019
  • Žáner: dráma, krimi
  • Réžia: Joe Berlinger
  • Hrajú: Zac Efron, John Malkovich, Lily Collins, Jim Parsons, James Hetfield, Haley Joel Osment
  • Odporúčaná prístupnosť: od 15-tich rokov
  • farebný, české titulky

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.
Viac:
obuv
Dámy, odložte tenisky! Tu sú trendy v topánkach na zimu 2019/2020

Film Ready Player One - logo filmu, réžia Steven Spielberg
Sfilmovaný bestseller Ready Player One odhalil prvý trailer

Nočné mory z temnôt
Nočné mory z temnôt, strašidelný horor od 8. augusta v kinách

Zavrieť