ZN.SK
Posledný lovec čarodejníc

Posledný lovec čarodejníc a Vin Diesel v kinách od 22. 10.

Upírov aj superhrdinov bolo v poslednom čase dostatok. Filmová novinka Posledný lovec čarodejníc nás dostáva do sveta kúziel aj časového prelínania.

Upírov aj superhrdinov bolo v poslednom čase dostatok. Zabudlo sa na čarodejnícku tematiku a nemáme na mysli žiadne romantické príbehy o zamilovaných čarodejniciach a okúzlených mládencoch. Posledný lovec čarodejníc je očakávanným filmom s Vin Dieslom v hlavnej úlohe. Dojem z plagátov, že ide o stredoveký príbeh plný sekania mečom a ohňa sa odrazu vďaka ukážke mení. Miesi totiž niekoľko rôznych časových úsekov súčasne. Hlavný hrdina je posledný svojho druhu, bráni tento svet pred čarodejnicami, ktoré však prekonávajú zaužívané predstavy o ich sile a schopnostiach.

O čom?
Vin Diesel ako posledný lovec čarodejníc v novom akčnom fantasy ukáže, že čarodejnice nie sú iba obyčajná povera. Vždy tu medzi nami boli a sú. A on je dnes posledný svojho druhu: je schopný poslať ich na onen svet. Vo vojne, ktorú s nimi vedie už 800 rokov, sa predstaví výdatne zarastený v stredovekých kulisách rovnako ako v súčasnom New Yorku. Roly jeho mentora z tajnej organizácie „Sekery a kríža“ sa zhostil Michael Caine, po boku Vina Diesela bude stáť Elijah Wood a Rose Leslie známa ako Ygritte zo seriálu Hry o tróny.
Armády lovcov čarodejníc, bojovníci „Sekery a kríža“, vedú celé stáročia svoju vojnu proti hrozivému nepriateľovi a bojujú s čarodejnicami na všetkých miestach Zeme. Jeden z nich, Kaulder, zničí samotnú Kráľovnú čarodejníc, ona ho s posledným výdychom prekľaje a odsúdi na večný život. Navždy odtrhnutý od svojej rodiny Kaulder stovky rokov trávi tým, čo vie najlepšie – loví a zabíja čarodejnice.

Posledný lovec čarodejníc

Dnes je posledným svojho druhu a rady nadprirodzených nepriateľov zredli. Jeho boj a príbeh však nekončí, zlé čarodejnícke sily sú tu stále, ukryté pred našimi zrakmi. Navyše sa im konečne podarilo priviesť spät k životu ich Kráľovnú a tá žije pre jedinú myšlenku: rozpútať na Zemi peklo, ukončiť Kaulderovu nesmrteľnosť a postaviť ľudstvo tvárou v tvár skaze. Posledného lovca čarodejníc čaká v knihe jeho života epická a bojom naplnená kapitola. Bude posledná?
Vin Diesel možno nespĺňa najnáročnejšie herecká kritériá prísných sivovlasých akademikov. Zato má charizmy na rozdávanie. Ako tvrďas s chrapľavým hlasom baví tých divákov, ktorí hľadajú v kine korenie súčasných úspešných spektáklov – akciu, hlášky, štýl, zábavu a zdravú mieru nadsázky. Vin Diesel je jednoducho „cool“ a série Riddick či Rýchlo a zbesilo ho už dávno vyniesli do zábavnej ligy majstrov. V Poslednom lovcovi čarodejníc si vyskúša žáner fantasy a rýchle kolesá vymení za meč a sekeru. Kopu drsných hlášok si však ponechá a za svoj večný život ich jeho postava nazbierala dostatok.
Bude Posledný lovec čarodejníc ďalším návštevníckym triumfom Vina Diesela? Nie je dôvod tomu neveriť.

Hrajú: Vin Diesel, Michael Caine, Eliah Wood, Rose Leslie
Prináša: Bontonfilm

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu