Jozef Banáš krstil svoju novinku Dementi vzácnou borovičkou

Jozef Banáš krstil svoju novinku Dementi vzácnou borovičkou

Jeden z najúspešnejších slovenských autorov súčasnosti, Jozef Banáš, dnes oficiálne pokrstil aj v spoločnosti blízkych priateľov a zástupcov vydavateľstva svoju najnovšiu knihu Dementi. Aj v jeho prípade, podobne ako v prípade knihy Som Mama Kristíny Farkašovej, ide o mimoriadne žiadanú knihu. Veľký záujem bol aj o knihy priamo na krste, čiže pre mnohých ďalších už nezostalo, napriek zásobám. Nezameniteľný Jozef Banáš vo svojej novinke zostáva typickým humorne naladeným autorom, ktorý nezostáva nič dlžný viacerým oblastiam Slovenska.

Dementi, Jozef Banáš

Krst knihy Dementi

Viacero priateľov, aj bývalých kolegov autora, sa pohodlne usadilo, program spestrila hudobná skupina Janko Kulich & Kolegium a večer moderoval René Štúr. Všetci si ho nepochybne pamätajú ako potmavšieho spoluobčana z lešenia v seriály Panelák. Z knihy predčítal humorista Rasťo Piško. Vybral si ako ukážku jednu čiastočne politickú časť, aj celkom nepolitickú, akých je v knihe dostatok. Samotný krst prebiehal za účasti priateľov vyššie menovaných priateľov a zástupkyne vydavateľstva Ikar. Krstilo sa vzácnou, odležanou niekoľko desaťročí starou borovičkou, ktorú sa podarilo oslobodiť od starého šrobovacieho uzáveru až po chvíľke trápenia. Stará odležaná borovička vzácneho ročníka, kedysi kupovaná za 8 korún, poznačila jednu z kníh, čím ju uviedli do sveta. Podujatie si nenechala ujsť ani dcéra Adela Banášová a niekoľko televízií a médií.

Jozef Banáš, dementi

Kniha nadchla každého z čitateľov, ktorý už mal česť sa s ňou stretnúť. Vychádza ako kniha a aj ako e-kniha.

Ako jedna z mála kníh na Slovensku má svoj vlastný soundtrack


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.