ZN.SK
Seriály markíza

Pondelkový maratón na Markíze: Horná Dolná, Atletiko Cvernofka či Kredenc

5. septembra Markíza predstavila vlastnú tvorbu v podobe hneď troch projektov. Horná Dolná, Atletiko Cvernofka a Kredenc.

5. septembra Markíza predstavila vlastnú tvorbu v podobe hneď troch projektov. Starých dobrých známych z najslávnejšej fiktívnej dedinky na Slovensku Horná Dolná, staré známe tváre v novom seriáli Atletiko Cvernofka a v obľúbenom komediálnom multi-žánri Kredenc. Na prvý a tretí formát sme si však museli poriadne dlho počkať, než sme vôbec mohli vidieť nové diely. Počuť sme o nich počuli, no vidieť nevideli.

Seriály markíza

Horná Dolná

Nezabudnuteľné postavy dedinky Horná Dolná, nepochybne inšpirované slávnou trilógiou Slunce Seno posadené do prostredia piešťanského a novomestského regiónu s miestnym nárečím, vytvorili viacero symbolov, pre ktoré je tento seriál nezameniteľný s iným. Rybník, starosta rybár, Erika, neopakovateľný Brmbalík, Rapidečka, Bistro a aj jeho Eva. Pred prázdninami sa na televíznej obrazovke opakovane objavovali len reprízy pôvodných dielov, rovnako ako v prípade Kredencu. O nových dieloch vieme taktiež určitý čas a tak ich uvedenie práve v pondelok muselo potešiť fanúšikov slovenskej tvorby a všetkých symbolov, zároveň aj postáv Hornej Dolnej. Prvý diel sa niesol v znamení cesty žien z dediny do pútnického miesta Lurdy. Šoférovanie autobusu však schytal Bistro, ako jediný s vodičákom. Ostatní chlapi si užívali slobodu a ohňostroj, žiaľ vo vnútri kultúrneho domu. Daniel Heriban v úlohe Ďura Brmbalíka predviedol opäť výborné herectvo, keď do jeho Rapidečky narazil paštikár na požičanom aute hľadajúci golfové ihrisko.

Atletiko Cvernofka

Futbal nie je po chuti komukoľvek, no ak ide o komediálny žáner, dokážeme to prekusnúť. Podobne ako diel Kameňáku s hlavnou dejovou líniou točiacou sa okolo futbalového mužstva a veľkej stávky u Kohnovcov. Atletiko Cvernovka je celkom nový projekt TV Markíza, v ktorom dostalo herecké úlohy viacero hviezd, prekvapivo známych z iného projektu televízie – Búrlivého vína. Celkom nové úlohy, mená, postavy, dedina a hlavná činnosť – futbal a športové súperenie. Niečo, čo absolútne nie je bežné vo svete a ani na slovenské pomery – televízia nasadzuje dva komediálne seriály v rámci vlastnej tvorby naraz v takmer rovnakom čase tesne po sebe. Aj keď treba priznať, Atletiko Cvernofka nebolo príliš zábavné a humorné, hoci jednotlivé charaktery boli zaujímavé.

Kredenc

Návrat Kredencu poteší nejedného diváka, ktorý si pondelok a začiatok pracovného, či školského týždňa spája aj s televíznou kulisou či oddychom pri obrazovke. U nás je to len pondelok, kedy televízia beží. Markíza nasadením troch zaujímavých formátov priláka na celý večer všetkých tých, ktorí uvítajú v podstate maratón zábavy. Hoci nie všetky scénky sú zábavné a vyvolávajú hlasitý smiech, stále ide o skeč šou s akou neprichádza v súčasnosti a aj pred ňou nejaký čas, žiadna iná televízia. Prvý kredenc sa niesol v duchu Pokémonov. Teda presnejšie Okémonov. Chytali Pipačuho. Pipaču bol pritom na obrazovke protestovať, no veľmi mu to nepomohlo. paródie sa dočkalo aj Koleso šťastia. Keďže sa však na reláciu vzťahuje licencia, diváci nevideli ani skutočné koleso, ani políčka, hracie pole, či stojany a prvky, ako v origináli. Michal Kubovčík však excelentne predstavil svoju verziu Lukáša Adamca, moderátora Kolesa štastia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu