Piatková prietrž a zosuv pôdy na cestu pod Strečnom

Piatková prietrž a zosuv pôdy na cestu pod Strečnom

V piatok 24. júla sa v martinskom okrese prejavila prietrž mračien natoľko, že spôsobila zosuv pôdy a kameňov na cestu známu ako “pod Strečnom”. jeden z najnehodovejších úsekov na Slovensku, cesta na kľukatej ceste kopírujúcej tok Váhu pod hradom Strečno a v blízkosti starého hradu medzi Žilinou a Vrútkami je počas piatkového poobedia ochromená v jednom jazdnom pruhu. Vodičom situáciu skomplikovalo aj krupobitie.

Pod Strečnom zosuv

Doprava celkom kolabuje a priechodná je alternatívna cesta cez Terchovú. Silný príval dažďovej vody, ktorý si nenašiel prirodzený odtok, ale stekal po skalách a hline, vytváral blato, ktoré tok sťahoval až na cestu. Množstvo vody spomaľuje premávku, pričom zhoršeniu situácie prispela aj nehoda pri odbočovaní do obce Stráňavy. Jazdný pruh z Martina do Žiliny, bližšie k rieke, je prejazdný, otázne je dokedy.

Autor foto: Evka,
Facebook: Dopravný servis – okres Žilina

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
tachometer
Prečo majú autá tachometer s nedosiahnuteľnými číslami?

Auto, pneumatiky
Letné pneumatiky: ako sa v nich vyznať a správne si vybrať?

Veľká Noc 2018
Kedy je Veľká Noc v roku 2018, 2019, 2020 a ako sa deň počíta?

Zavrieť