ZN.SK
Peter Sagan je majster sveta

Peter Sagan sa stal majstrom sveta, hlásia všetci a všade

Doslova všade na slovenských médiách, na slovenských Facebook účtoch a v správach… všade vládne saganiáda. Peter Sagan je majster sveta, zdieľajú všetci.

Doslova všade na slovenských médiách, na slovenských Facebook účtoch a v správach… všade vládne saganiáda. Celkom mimo ostro sledované Tour de France, mnohými skôr odignorované aj keď významné preteky UCI ROAD WORLD CHAMPIONSHIP 2015 priniesli zaujímavý rebríček, kde so slušným náskokom na prvom mieste svieti slovenská vlajka a meno Peter Sagan. Mladý Žilinčan sa tým stal majstrom sveta v cyklistike a je tak jedným z najslávnejších mien svetovej cyklistiky súčasnosti oprávnene aj mimo Tour de France. Peter do cieľa dorazil sebavedomo a opäť svojským štýlom s rukami hore. Celému športovému svetu tak odhalil na hrudi krajinu, ktorú reprezentuje a ktorej robí v súčasnosti lepšiu reklamu, než ktokoľvek iný. Druhý do cieľa dorazil Michael Matthews a tretí Litovčan Ramunas Navardauskas.
Veľké preteky UCI sa konajú na rôznych miestach sveta. Ročník 2015 sa jazdil v Richmonde v štáte Virginia. Reklamu a dobré meno, aké robí momentálne Peter Sagan vo svete malému 5 miliónovému Slovenku, by sme pri aj tej najlepšej marketingovej stratégií mohli účtovať 7 ciferné sumy.

Peter Sagan je majster sveta
Foto: Facebook Petra Sagana

Sagan inšpiruje
Peter Sagan inšpiruje viac, než ktokoľvek iný, zadovážiť si bicykel a nasadnúť. Popularita cyklistiky naozaj narástla. Žiaľ na chodníkoch sa objavujú aj tí, čo bežne nebicyklujú a ani nepoznajú predpisy. Pozorovateľné je to v Bratislave, kde sú v centre mesta vyznačené trasy pre cyklistov na ceste, no aj napriek tomu prechádzajú manévrujú medzi chodcami na chodníku a dovolia si podaktorí vyzváňať, či oslovovať ľudí, aby uhli. Pre cyklistov akoby často ani neplatila červená na semafore na menej nebezpečných križovatkách a radi prekvapujú na prechodoch pre chodcov. Miera bicyklov naozaj narástla, popularita šliapania do pedálov tiež. Ekologický dopravný prostriedok môže byť aj drahý špás. Na mnohých pracoviskách a školách však chýbajú možnosti bezpečného parkovania bicyklov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu