ZN.SK
Neviditeľná. Lucia Sasková

Neviditeľná autorky Lucie Saskovej zobrazuje izolovanú hrdinku

…11 titulov, ktorých obľube sa teší široké spektrum čitateľov. V roku 2024 sa k nim zaraďuje autorkin nový román Neviditeľná…

Lucia Sasková nepochybne patrí k popredným autorkám súčasnej slovenskej prózy a jej knižné konto je bohaté na 11 titulov, ktorých obľube sa teší široké spektrum čitateľov. V roku 2024 sa k nim zaraďuje autorkin nový román Neviditeľná.

Neviditeľná. Lucia Sasková

Vyše 730 dní.

Dní, kedy je zavretá v tom istom byte.

Zatiahnuté žalúzie, žiadne kontakty, vymazané všetky známky toho, že vôbec existuje.

Vie o nej len jediný človek.

Ten, ktorý ju chcel vytiahnuť z jej minulosti.

A jedného temného momentu…
No čo ak sa v jednu noc objaví nečakane v byte cudzí muž a ich svety sa ešte viac rútia úplne inde, kam by mali?

Saskovej Neviditeľná

Kniha čitateľov víta (ako sme u Saskovej zvyknutí) hrdinkou bez mena so silným osudom. Sasková nás sprevádza sondou do jej psychiky, a robí to, ako vždy, autenticky a bravúrne. Núti nás pri čítaní všetko s ňou prežívať a precítiť – všetku bolesť, strach, prázdno, neschopnosť zmeniť čokoľvek. Príbeh neznámej ukazuje čitateľom všetky zákutia ľudskej psychiky, ktorá je na hrane – jej malé víťazstvá a hlavne množstvo hlbokých pádov.

Protagonistka bez mena vie, že to, ako žije nie je v poriadku. Napriek svojmu boju s tým nevie nič urobiť. O jej existencii na tomto mieste vie len Ľuboš, jej veľmi dobrý kamarát. Dôvod, prečo je v byte dobrovoľne uväznená, nám Sasková servíruje postupne, a tak v čitateľovi buduje napätie. Jedného dňa sa znenazdajky v byte ocitne jeho druhý majiteľ, Andrej, ktorý ju postupne spoznáva, a hoci sa obaja dostávajú do zákutí svojich životov, na ktoré by najradšej zabudli, ich spoločným cieľom je nájsť „neviditeľnej“ jej minulý život. Podarí sa to?

Saskovej pútavý štýl písania

Román Neviditeľná prináša množstvo náročných tém, ktoré sú v ľudskom živote veľmi ťažké, no v knižnom svete „neopozerané“. Autorka opäť volí témy, o ktorých sa nehovorí. Protagonistka s viacerými psychickými problémami a ochoreniami nám odkrýva svet psychicky chorého človeka – a to bez servítky a bez príkras.

Kniha síce naráža na vážne psychické problémy, no v hrdinke bez mena sa nájdu aj hrôzy a démoni každého z nás.

Pútavá atmosféra

Autorka  v knihe svojim čitateľom opäť dokázala, že má skvelý štýl písania. Vytvorí atmosféru, ktorá pohltí a nepustí. A vďaka originálnemu námetu a nepredvídateľným zvratom nás jednotlivé kapitoly nechajú vo svojich tajomstvách až do poslednej strany (a ani tá neprezradí úplne všetko). Knihe dáva pečať originality aj to, že je akoby s prímesou ďalších žánrov: detektívky, trileru, okorenený nepredvídaným, napínavým, ale i erotickým podtónom.

Pre čitateľov, ktorí už od Saskovej niečo čítali, je tu dobrá správa – postavy sa vám prepoja s inými autorkinými titulmi. Ak nie, stále máte plnohodnotný príbeh, ktorý má veľký potenciál zaujať.

Informácie o knihe Neviditeľná:

  • Autor: Lucia Sasková
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Počet strán: 392
  • Formát: 125 x 200 mm
  • ISBN: 9788022025515
  • Rok vydania: 2023
  • Kúpite na: bux.skmartinus.sk
Mohlo by zaujímať tiež:


Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu