Netradičná pracovná ponuka: úloha - mazlenie s vombatom - Zaujímavé novinky ZN.SK

Netradičná pracovná ponuka: úloha – mazlenie s vombatom

Na Flindersovom ostrove neďaleko Tasmánie na opačnej strane zemegule ponúkajú krátkodobú neplatenú brigádu, ktorá má naozaj zvláštne podmienky. Aby ste ju mohli získať, musíte sa radi mazliť so zvieratkami a byť z Austrálie. všetko je tak trochu marketingový ťah, ako spopularizovať ostrov, ale tiež vombata, ktorého sa celá pracovná ponuka týka. Úlohou zamestnanca ostrova totiž je venovať sa a mazliť s malým vombatom, ktorého mama zomrela pod kolesami áut. Keďže ide o malého vačkovca, našli ho práve v tele mŕtvej matky. V jej vaku totiž bežne v prírode prebýva zhruba polroka.

vombat

Malý vombat Derek zožal u protinožcov úspech po tom, čo sa na internete objavilo video, ako prenasleduje fotografa. Roztomilý drobný chlpáč sa rád mazlí a takto malý potrebuje aj starostlivosť. Aj napriek tomu, že je táto práca nástrojom na spropagovanie ostrova, aj povedomia o vombatoch, je o ňu mimoriadny záujem aj o zahraničia. Žiaľ, ponuka je naozaj len pre Austráliu.

Vombat Derek prenasleduje fotografa Seana Scotta

Iné video s iným vombatom, ktorý je domácim miláčikom:

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.