ZN.SK
vombat

Netradičná pracovná ponuka: úloha – mazlenie s vombatom

Na Flindersovom ostrove neďaleko Tasmánie na opačnej strane zemegule ponúkajú krátkodobú neplatenú brigádu, ktorá má naozaj zvláštne podmienky.

Na Flindersovom ostrove neďaleko Tasmánie na opačnej strane zemegule ponúkajú krátkodobú neplatenú brigádu, ktorá má naozaj zvláštne podmienky. Aby ste ju mohli získať, musíte sa radi mazliť so zvieratkami a byť z Austrálie. všetko je tak trochu marketingový ťah, ako spopularizovať ostrov, ale tiež vombata, ktorého sa celá pracovná ponuka týka. Úlohou zamestnanca ostrova totiž je venovať sa a mazliť s malým vombatom, ktorého mama zomrela pod kolesami áut. Keďže ide o malého vačkovca, našli ho práve v tele mŕtvej matky. V jej vaku totiž bežne v prírode prebýva zhruba polroka.

vombat

Malý vombat Derek zožal u protinožcov úspech po tom, čo sa na internete objavilo video, ako prenasleduje fotografa. Roztomilý drobný chlpáč sa rád mazlí a takto malý potrebuje aj starostlivosť. Aj napriek tomu, že je táto práca nástrojom na spropagovanie ostrova, aj povedomia o vombatoch, je o ňu mimoriadny záujem aj o zahraničia. Žiaľ, ponuka je naozaj len pre Austráliu.

Vombat Derek prenasleduje fotografa Seana Scotta

Iné video s iným vombatom, ktorý je domácim miláčikom:

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu